Gillette, FIFA e-Dünya Kupası’nda Isopowerr’ın Yanında

Uluslararası FIFA e-Dünya Kupası playoff’larında yarışmaya hak kazanan tek Türk esporcu olan Ismail Can “Isopowerr” Yerinde, Gillette’in desteğiyle Avrupa’da Türkiye’yi temsil edecek.

Dünyada olduğu gibi Türkiye’de de sporun önemli destekçilerinden biri olan ve gençlerin sporla iç içe, sağlık ve özgüvenle büyümelerine önem veren Gillette, farklı spor dallarını yanı sıra Türkiye’de giderek yaygınlaşan esporu da destekliyor. Bu çerçevede #GilletteGibi Gaming takımını kuran Gillette, şimdi de yaklaşık 2 milyon kişi arasında PlayStation konsolunda en iyi 64 oyuncu arasına giren İsmail Can “Isopowerr” Yerinde’ye sponsor oluyor. Isopowerr, 28 Mayıs – 3 Haziran tarihleri arasında Amsterdam’da düzenlenecek olan uluslararası FIFA e-Dünya Kupası Playoff’larında P&G’nin erkek bakım markası Gillette sponsorluğunda yarışacak. Turnuva, EA Sports YouTube ve Twitch kanallarından da canlı olarak yayınlanacak.

Başarılı grafiğiyle dikkat çeken İsmail Can Yerinde, kasım ayında düzenlenen ESL Türkiye Şampiyonası’nda kupayı kazandıktan sonra Mayıs ayında düzenlenen ve Türkiye dışında Bulgaristan, Romanya ve Yunanistan’dan esporcuların katıldığı Balkan Turnuvası’nda da şampiyon oldu. Amsterdam’daki playofflara Balkan Şampiyonu sıfatıyla katılacak olan İsmail’in hedefi ilk 16’ya girip finallere kalmak. 1998 doğumlu olan İsmail, Playoff turunda şampiyon olması halinde yaklaşık 30 bin dolar ödülün de sahibi olacak.

FIFA, bu yıl yeni formatında sırasıyla Barcelona ve Manchester’da ön elemeler ile Paris’te Kulüpler Şampiyonası düzenledi. Finallerden önceki son ayak olan Playofflar ise Amsterdam’da düzenleniyor. FIFA e-Dünya Kupası finalleri ise Ağustos ayında gerçekleşecek.

Berkcan Güven ve Orkun Işıtmak Fortnite Pro-Am Etkinliğinde Yer Alacak!

Bu yazıyı arkadaşlarınla paylaş!
Yazar

GameXNow

GameX Dijital Eğlence ve Oyun Fuarı'nın resmi oyun haber sitesi!