Ghost Recon Breakpoint: Yeni PvP Modu Hakkında Her Şey

Son Güncelleme Tarihi:

Ghost Recon Breakpoint, Gamescom 2019’da yeni bir oyun türü ile birlikte tam ekranda görüntülendi.

Ghost Recon Breakpoint, E3 2019’da bazı başlıkların gölgesinde kalmış olsa da, yılın en iyi oyunlarından biri olabileceğinden yana şüphemiz yok. E3 2019’da görüntülenen tek mod, çoklu oyuncu moduydu. Gamescom 2019’da pek çok hayran, oyunun PvP modu hakkında herhangi bir spoiler ya da açık bulmayı bekliyordu ama beklentileri karşılanmadı. Gamescom bitti ve Ubisoft artık kesin olarak yeni PvP modunu görücüye çıkardı.

Yenilendirilmiş Sınıf Sistemi

PvP fragmanı sırasında gösterilen dikkat çekici duyurulardan biri Breakpoint’e gelen dört eşsiz sınıf kavramıydı. Assault, Sharpshooter, Panther, ve Medic oyuncuların denemesi için tüm sürüm boyunca açık olacak. Bu dört grubu şu şekilde kısaca açıklayabiliriz:

  • Assault: Doğrudan savaşta uzmanlaşmış, belki de dört grup içinden en genel sınıf.
  • Sharpshooter: Uzun menzilli saldırılarda ustalaşmış keskin nişancı grubu.
  • Panther: Düşmanı kuşatmak ve onlara üstünlük sağlamak için kullanılan avantaj sınıfı.
  • Medic: Takımın şifacılarının olduğu grup.

Bu sınıfların yanı sıra, oyuncuların PvP maçlarında deneyebilecekleri farklı yetenekleri de var. Ayrıca, her sınıfın çok oyunculu modda kendine özgü silahları ve teçhizatı bulunmakta.  Ancak herhangi bir rütbe ile ilerlememiz ne kadar daha fazla ise o kadar donanımın kilidini açabileceğiz.

Öğrendiğimiz sınıflara özgü yeteneklerden bazılarını sizler için sıraladık.

  1. Assault’ın True Grit adlı yeteneği: Bu yetenek oyuncuya sağlık ve dayanıklılıkta sınırlı bir süre için süper bir asker gibi davranma gücü kazandırıyor.
  2. Sharpshooter’ın Armor Buster yeteneği: Fortnite’daki keskin nişancı yeteneğine benzese de bu yetenek üçlü atış içeriyor. Sharpshooter’lar aynı zamanda kullanabilecekleri hareket izleyici aletlere de erişebiliyorlar.
  3. Panther ise oyuncunun her zaman görebileceği ve yakındaki dronelardan gizlenebilecek bir duman bombasına sahip olacak.

Sınıflara özgü yeteneklerin yanı sıra, oyuncuların sadece belirli sınıflar için kullanabileceği karaktere özgü silahlar da var. Örnek vermek gerekirse Sharpshooter, keskin nişancı tüfeğini ilk seviyelerde kullanabilen tek sınıf fakat bu seviye atladıkça da değişebilen bir durum. Çok oyunculu modda daha yüksek seviyelere ulaştıkça, her sınıf için kullanılabilecek daha fazla silahın kilidini açabiliyor ve böylece belirli bir sınıfa bağlı kalmıyorsunuz.

Carry Over Progression System

Çoğu oyunun aksine Ghost Recon Breakpoint, şimdiye kadar gördüğümüz en iyi özelliklerden birini sunacak. Çok oyunculu modda ya da ana hikayede ilerledikçe, tüm teçhizatınızı iki mod arasında eş zamanlı olarak taşıyabileceksiniz. Ubisoft hâlâ bu harika ve yeni özellik üzerinde çalışıyor. Carry Over Progression System’ın nasıl işleyeceğini görmek gerçekten ilginç olacak.

Dying Light 2, Kendine Hayran Bırakmaya Devam Ediyor

Bu yazıyı arkadaşlarınla paylaş!