GeForce NOW’da Yeni Oyunlar!

Oyun dünyası, gelişen teknolojiyle birlikte bulut tabanlı sisteme kaymaya başladı. Google Stadia ve Xbox xCloud servisleri henüz ağır adımlarla gelişmelerine rağmen oldukça ilgi görüyorlar. Bulut tabanlı sistemin en büyük eksisi olan gecikme sürelerini minimuma indirmeye çalışan Google ve Microsoft’a gelen en büyük rakip ise oyuncuların çok yakından tanıdığı Nvidia GeForce.

GeForce NOW nedir?

GeForce Now bir akış hizmetidir ancak Netflix veya Google Stadia gibi çalışmaz. Nvidia’dan herhangi bir oyun satın alamazsınız. GFN, yalnızca güçlü bir bulut bilgisayarından sahip olduğunuz stream oyunları içindir. “Standart erişim” ve bir saatlik oyun oturumlarına kaydolmak ücretsizdir. Bu, bir seferde sadece bir saat boyunca oyun oynayabileceğiniz ve GFN daha popüler hale geldikçe yeniden bağlanmak için bir sırada beklemek zorunda kalabileceğiniz anlamına gelir. Veya ayda 5$ karşılığında “Founders” üyesi olabilirsiniz. Bu da size öncelikli erişim, daha uzun oturumlar ve onu destekleyen oyunlarda ışın izlemeyi açma yeteneği sağlar.

Nvidia, Android için GeForce NOW uygulamasını Beta olarak Şubat ayında yayınlamıştı. GFN sayesinde oyuncular dilerse aylık 5 dolar ödeyerek tüm kütüphaneye hızlı bir şekilde erişebilecek, isterlerse de ücretsiz olarak seçili oyunları oynayabilecek.

Her Perşembe Daha Fazla Geliştiriciden Daha Fazla Oyun

GeForce NOW oyunları arasına Control de dahil olmak üzere yeni yapımlar eklendi. Çoğu oyunun güncelleme duyurulma zamanı perşembe günü olarak belirlendiğinden dolayı GFN üyeleri, her perşembe hangi yeni oyunların geldiğini kontrol edebilirler. NVidia bu oyunlara “Game Ready on GeForce NOW” diyor. GeForce oyun güncellemeleri ve yamalar için de çalışmaya devam ediyor. Ayrıca PC’de piyasaya sürülen ve mümkün olan en yakın tarihte yeni oyun lansmanları yayınlamaya devam edeceklerini de belirtiyor.

Yeni güncellemelerle DLSS sayesinde, bir oyun RTX destekli olduğunda Control’de olduğu gibi etkileyici ışın izlemeli grafiklere sahip oluyor. “The Foundation” geliştirmesi üzerine çalışan Nvidia ekibi GFN’e bugün itibarı ile toplamda 8 oyun ekledi:

  • Arma 2: Operation Arrowhead
  • Control (with RTX ON)
  • Danganronpa: Trigger Happy Havoc
  • Dungeons 3
  • Headsnatchers
  • IL-2 Sturmovik: Battle of Stalingrad
  • Jagged Alliance 2 – Wildfire
  • The Guild 3

Şimdiden oyuncular GeForce NOW üzerinden oyun stream etmeye başladılar bile. Bu streamlere GeForce NOW üzerinden ulaşabilirsiniz.

Bu yazıyı arkadaşlarınla paylaş!
Yazar

GameXNow

GameX Dijital Eğlence ve Oyun Fuarı'nın resmi oyun haber sitesi!