Gears 5 Steam’de Ücretsiz Oldu!

Son Güncelleme Tarihi:

Zaman zaman oyun sektöründe çeşitli oyunlar, ücretsiz olarak dağıtılıyor ve oyun severlere sunuluyor. Kimi zaman çok beklediğimiz oyunlar ücretsiz olurken, kimi zaman da daha küçük yapımlar ücretsiz oluyor ve bizlere sunuluyor. Bununla birlikte, bazı büyük oyunları da geçici bir süreyle ücretsiz oynama hakkına sahip oluyoruz. Gears 5 oyunu da bu kapsamda ücretsiz oldu.

Koronavirüs nedeniyle sosyal izolasyonda olduğumuz bu süreçte, sizlerle en güncel ücretsiz oyun haberlerini paylaşmak istiyoruz. Böylece evde zamanın daha iyi geçmesini sağlayabilirsiniz. Bu zamanlarda, ücretsiz oyun kampanyaları daha anlamlı bir hale geliyor.

Microsoft’un oldukça sevilen bir serisi olan Gears serisinin Gears 5 oyunu da bu ücretsiz oyun furyasına dahil oldu. Gears 5 oyunu, kısa süreliğine ücretsiz oldu ve 12 Nisan’a kadar oyunu ücretsiz oynayabileceksiniz. Süre de gayet makul duruyor. Oyunun campaign modunu bu süre içerisinde bitirme imkanına sahipsiniz. Bunun yanı sıra, multiplayer modunda da hatrı sayılır bir süre geçirmeniz muhtemel. Yani verilen süre içerisinde, oynanış hızınıza bağlı olarak, hem campaign hem de multiplayer moduyla oyunda kaliteli bir zaman geçirebilir ve oyundan zevk alabilirsiniz!

Bu teklif, aslında Microsoft’un Ücretsiz Oyun Günleri’nin bir parçası. Yani aslında bu teklif hem Xbox Live Gold, hem de Game Pass Ultimate üyelerine özel yapılıyor. Ancak Steam üzerinde olay biraz daha farklı işlediği için, Steam üzerinde ücretsiz olarak hemen alabilirsiniz.

Bu ay erken düşen güncelleme ile birlikte, oyunu oynamanın tam da sırası. Operation 3 Gridiron güncellemesi ile birlikte, bayrak kapma moduna benzer yeni bir multiplayer modu oynayabilirsiniz.

Aynı zamanda, oyunu eğer 20 Nisan’a kadar oynayabilirseniz Dave Bautista skininin yanı sıra kendisinin Bautista Bomb adlı hareketine de erişebiliyorsunuz. Dave Bautista şeklinde oynama imkanına erişmenizin yanı sıra, kendisinin Bautista Bomb hareketini uygulayarak da özel bir bitiriciye sahip olabilirsiniz. Bu bitiricinin tanıtım videosunu aşağıdaki videodan izleyebilirsiniz:

Oyun sadece 5 günlük bir zaman dilimi için ücretsiz. 5 gün boyunca ücretsiz oynama hakkına sahipsiniz. Steam hesabınız varsa, oyunun Steam sayfasına gelip Oyunu Oyna butonuna basarak oyunu indirip oynayabilirsiniz. Bu linke tıklayarak oyunun Steam sayfasına erişebilirsiniz.

Bu yazıyı arkadaşlarınla paylaş!
Yazar

Caner Özdemir

Bilgisayar mühendisi, yazar, oyuncu ve oyun geliştirici.