GameX Fuarı 2022 Yılına Ertelendi

Merakla beklenen GameX Uluslararası Dijital Oyun ve Eğlence Fuarı, uygun koşulların oluşmamasından dolayı, 2022 yılına ertelendi.

GameX Fuarı 2022 Yılına Ertelendi

GameX Uluslararası Dijital Oyun ve Eğlence Fuarı‘nı düzenleyen Rönesans Fuarcılık ve Yayıncılık AŞ‘nin resmi dijital medya portalı olarak, son dönemde yaşanan bazı gelişmelerden dolayı, GameX’in geleceği hakkında bir duyuru yapma ihtiyacı duyuyoruz. Sosyal medyada fuarın Eylül 2021 tarihinde gerçekleşeceği yönünde bazı paylaşımlar yapıldığını tespit ettik. Fuarı merakla bekleyen takipçilerimizin doğru bilgiye bizzat kaynağından ulaşmasını istiyoruz. Öncelikle fuarı büyük bir ilgiyle bekleyen bütün herkese teşekkür ediyoruz ve sosyal medya mecralarımızdan bu konuyla alakalı bizlerle iletişime geçen herkese dönüş yapmaya çalışıyoruz. En çok aldığımız sorulardan birisi de, GameX 2021 fuarının ne zaman düzenleneceği ile alakalı sorular oluyor. Maalesef fuarın gerçekleşmesi için gerekli koşulların oluşmamasından dolayı 2021 yılında GameX Uluslararası Dijital Oyun ve Eğlence Fuarı‘nın gerçekleşmeyeceğini üzülerek sizlerle paylaşmak durumundayız.

GameX Fuarının Geleceği

GameX fuarının organizasyonunda görevli ekibimizin gündemi çok yakından takip edip değerlendirme yaptığını sizlere belirtmemiz gerekiyor. Fuarın, Covid-19 pandemisine rağmen, yeniden gerçekleşmesi için devamlı olarak durum değerlendirmesi yapılıyor ve her ihtimal masaya yatırılıyor. Ancak fuarın gerçekleştirilmesinin maalesef bu aşamada mümkün olmadığını sizlerle paylaşmakla birlikte, 2022 yılında fuarın gerçekleştirilmesi için değerlendirmelere başlandığını özellikle belirtmek istiyoruz.

Fuar takviminin kaldığı yerden devam etmesi konusunda çok büyük bir çaba sarfediliyor ancak ülke genelinde aşılanmanın istenilen düzeye henüz ulaşmaması ve günlük vaka sayılarının oldukça yüksek olması, gösterilen bütün çabalara rağmen fuarın gerçekleştirilmesine elverişli bir ortam sunmuyor. Bu sebeple de 2021 yılı için fuarın gerçekleştirilmemesi kararı alındı ve 2022 yılı için de pek çok opsiyonun değerlendirilmesine başlandı.

İlerleyen günlerde bu konuyla ilgili gelişmeler paylaşmaya devam edeceğiz. Bu süreçte oldukça güzel mesajlar aldık ve fuara gösterilen yoğun ilgi için tekrar teşekkür ediyoruz. 2022 yılında fuarın gerçekleştirilmesi adına bütün ihtimallerin değerlendirileceğini ve uygun bir takvim oluşturulmaya çalışılacağını da belirtelim. Sosyal medyada, GameX Uluslararası Dijital Oyun ve Eğlence Fuarı‘nın 2021 yılı içerisinde gerçekleştirileceğine dair ortaya çıkan haberlere itibar etmeyiniz. Sosyal medya hesaplarımızda, paylaşım yapılma sıklığından bağımsız olarak, aktif bir şekilde takipçilerimizden gelen soruları cevaplıyoruz. Fuar ile alakalı görüş ve isteklerinizi, bizlere sosyal medya hesaplarımızdan ulaşarak aktarabilirsiniz. 2022 yılında fuar için bir tarih verilmesi durumunda, bu bilgiyi de sosyal medya hesaplarımızdan aktarmış olacağız.

 

Bu yazıyı arkadaşlarınla paylaş!
Yazar

Caner Özdemir

Bilgisayar mühendisi, yazar, oyuncu ve oyun geliştirici.