GameX 2022 B2B Fuarı 19 Mayıs’ta Başlıyor!

Bölgenin en büyük oyun fuarı GameX’in B2B alanı, Game Factory partnerliğinde 19-21 Mayıs 2022 tarihlerinde İstanbul Tüyap’ta gerçekleşecek. 1000’in üzerinde sektör profesyonelinin katılacağı GameX B2B alanında 3 günlük bir konferans programı, networking imkanı, toplantı odaları ve markaların stantları yer alacak. Google, Adjust ve Zindhu HR gibi markalar da fuarın sponsorları arasında.

GameX 2022 B2B Fuarı 19 Mayıs’ta Başlıyor!

Doğu Avrupa, Orta Doğu ve Afrika bölgesinin (EEMEA) en büyük Uluslararası Dijital Oyun ve Eğlence Fuarı GameX’in ilk defa gerçekleşecek olan B2B alanı, oyun geliştiricilere özel kuluçka merkezi Game Factory partnerliğinde başlıyor. GameX 2022 B2B fuarı, 19-20-21 Mayıs tarihlerinde İstanbul Tüyap Fuar ve Kongre merkezinde gerçekleşecek. B2B alanının içinde oyun sektöründe yatırım, mobil oyunlar ve blockchain gibi temaların işleneceği konferans programı, sponsor markaların stantları, networking alanı ve birebir toplantı odaları yer alacak.

30’u aşkın sektör profesyoneli, sektörün geleceğini konuşacak

GameX B2B fuarında 3 gün sürecek olan konferans programının ilk gününün teması, oyun sektöründe yatırım olacak. Ludus Ventures, Legendary Ventures, Games United, Adjust gibi şirketlerin üst düzey yönetiminden katılacak olan konuşmacılar; oyun sektörüne yatırım yapmanın püf noktalarını ele alacak.

Konferansın ikinci günü, oyun geliştiricilere ve sektöre yeni girmek isteyenlere yönelik bir programa sahip. Tencent, Udo Games, MildMania, Zindhu, YTÜ Yıldız Teknopark, Skyloft Games, GameBake, Hyper Games Conference, Longhorn Games, Kibibyte Games, Supergears Games, Oyunder, Beluga Games, Sparta & Co gibi şirketlerden katılacak olan konuşmacılar; mobil oyun sektörünü, oyun dünyasının yeni trendlerini ve sektördeki istihdamı gündeme getirecek.

Konferansın son günü ise blockchain odaklı gerçekleşecek. Majoris, Spintop, Funverse Games, Tooken, Oyunder, Game Factory, Next Dream gibi şirketlerden gelecek olan konuşmacılar; blockchain dünyasının geleceğini, blockchain ekosisteminde topluluk yönetimini ve markaların WEB 3.0’a entegre olmaya çalışırken yaptıkları hataları konuşacak.

Game Booster demo day’inde girişimcilerle yatırımcılar bir araya gelecek

Google ve Game Factory partnerliğinde düzenlenen ve 6 ay süren oyun girişimlerini hızlandırma programı Booster’ın demo day’i, GameX 2022 B2B fuarında gerçekleşecek. Programdan başarılı bir şekilde mezun olan 10 oyun girişimi, 19 Mayıs günü GameX 2022 B2B alanı ana sahnesinde yatırımcılar ve sektör profesyonellerine karşı sunum yapacak.

Sektör paydaşları, GameX 2022 B2B alanında buluşacak

Game Factory partnerliğinde gerçekleşecek olan GameX 2022 B2B alanında 1000’in üstünde sektör profesyoneli bir araya gelecek. WN Conference’ın desteğiyle, tüm B2B katılımcıları GameX için hazırlanan online bir platform sayesinde birbirinin profilini görüp fuar öncesinde toplantı rezervasyonlarını yapabilecek. Yeni iş birliği fırsatlarının konuşulacağı toplantı alanının sponsoru ise Fenerbahçe Spor Kulübü’nün mobil oyun çözüm ortağı Moo Moo Games.

Bağımsız oyun geliştiriciler, on binlerce kişiye ulaşacak

Oyun sektörü odaklı insan kaynakları platformu olan Zindhu HR sponsorluğunda indie (bağımsız) oyun geliştiriciler, oyunlarını 100 binin üzerindeki GameX ziyaretçisine sergileyecek. Ayrıca yatırımcılarla bir araya gelme fırsatına sahip olan indie oyun stüdyoları, geleceğin unicorn’larından biri olma yolunda ilerleyecek.

Biletler tükenmek üzere

19-20-21 Mayıs 2022 tarihlerinde İstanbul Tüyap Fuar ve Kongre Merkezi’nde, Game Factory partnerliğinde gerçekleşecek olan GameX 2022 B2B fuarının sınırlı sayıdaki bilet satışları devam ediyor. Online bilet, konferans bileti, Business bilet ve VIP bilet olmak üzere 4 farklı biletten size uygun olanı seçin; biletinizi şimdi alın. Biletinizi satın almak için https://biletino.com/tr/e-etg/gamex-2022-uluslararasi-dijital-oyun-ve-eglence-fuari-b2b/ adresini ziyaret edin.

Bu yazıyı arkadaşlarınla paylaş!
Yazar

Emir Can Genç

Kendi halinde bir insan.