GameX 2019 Açılış Konuşmasında Neler Oldu?

EEMEA bölgesinin en prestijli ve en eğlenceli, Dijital Oyun ve Eğlence Fuarı GameX 2019 ziyaretçilerini bugün itibariyle ağırlamaya başladı. Büyük katılımcı firmalar, eğlenceli etkinlikleriyle birlikte, GameX 2019’un ilk günü ziyaretçilerin beğenisine sunuldu. Birbirinden eğlenceli etkinlikler GameX 2019’da siz değerli oyun ve eğlence severleri beklemekte. GameX’in ilk günü ile birlikte GameX 2019 Açılış Konuşması da Gerçekleştirildi.

Uluslararası Dijital Oyun ve Eğlence Fuarı GameX 2019, bu yıl da Rönesans Fuarcılık ve Yayıncılık A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı ve GameX Dijital Oyun ve Eğlence Fuarı’nın düzenleyicisi olan İsmet Göksel Bey’in konuşması ile açıldı. Daha sonra Oyunder Kurucu Başkanı Tansu Kendirli, Türkiye’de oyun sektörünün nerede geldiği, nerede bulunduğu ve nereye gittiği konuları üzerine hoş örnekleriyle beraber güzel bir konuşma gerçekleştirdi. Ardından Migros Pazarlama Direktörü Kına Demirel, firmaların oyun sektörüne olan ilgisini gözler önüne seren bir konuşma yaparken, Espor Kulüpler Birliği Başkanı Sina Afra ise “Türkiyede’ki E-Spor” üzerine konuşmalarını gerçekleştirdi.

Dijital Oyun ve Eğlence Fuarı GameX 2019 Açılış Konuşması

GameX 2019 Açılış Konuşması

GameX 2019’un kapılarının açılışının ardından, Espor Kulüpler Birliği standında, değerli konuşmacı, katılımcı, dijital medya ve oyun medyası basın mensupları önünde Rönesans Fuarcılık ve Yayıncılık A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı ve GameX Dijital Oyun ve Eğlence Fuarı’nın düzenleyicisi olan İsmet Göksel Bey açılış konuşmasını gerçekleştirdi. İsmet Göksel Bey, Dijital Oyun ve Eğlence Fuarı olan GameX’in, Türkiye’nin içerisinde bulunduğu keyifsiz günlere keyif katmaya geldiğini vurgulayarak konuşmasına başladı.

İsmet Bey, 38 Yıldır CompeX bilgisayar fuarlarını, son 10 yıldır da dijital oyun ve eğlence fuarı düzenlediğini, Migros, Redbull, HP-Omen, ve diğer katılımcı önemli markaların da GameX’le beraber olduğunu söyledi. TDL için özel olarak yurt dışından gelmiş, Dünya ve Avrupa şampiyonu drone yarışçılarının katılım gösterdiği yarışmaları izlememizi tavsiye etti. Ayrıca 40 civarı lise ve üniversitenin de katılım gösterdiği ve robot yarışmalarının düzenlendiği FRC alanın bulunduğunu da belirtti.

GameX Dijital Oyun ve Eğlence Fuarı’nın resmen geleneği haline gelmiş oyun seminerleri bu yıl da önceki yıllarda ki gibi Oyunder’in katkılarıyla 3 gün süren bir seminer dizisiyle bizlerle. Oyunder’in GameX seminer program takvimine buradan ulaşabilirsiniz. GameX 2019’da iş dünyasındaki yatırımcıların, startup projelerine ve benzeri iş geliştirme imkanlarına ulaşımını kolaylaştırmak için B2B alanının da bulunduğunu belirtti.

GameX 2019 Açılış Konuşması

Açılış günü ve saatinde böylesi bir kalabalıkla karşılaşmaktan sevinç duyan İsmet Göksel Bey, bir kez daha keyifli bir fuarın gerçekleşeceğine inancı tam.

GameX 2019 Katılımcıları

Bu yazıyı arkadaşlarınla paylaş!
Yazar

Emir Can Genç

Kendi halinde bir insan.