GameX 2018’in İkinci Gününde Neler Olacak?

Son Güncelleme Tarihi:

Türkiye’nin en büyük dijital oyun ve eğlence fuarı olan GameX Uluslararası Dijital Oyun ve Eğlence Fuarı’nın ikinci gününde neler olacak?

GameX 2018 sizleri oyuna getirmeye devam ediyor, bomba gibi bir gün sizleri bekliyor!

Migros standında Beat Saber oyununu VR ile deneyimleyebileceksiniz. Katılımcılar arasında düzenlecek olan League of Legends, Playerunknown’s Battlegrounds ve Fortnite turnuvalarına katılabileceksiniz. Fotoğraf alanında cosplayler ile fotoğraf çekilip GameX 2018 Anıları albümünüze koyabilirsiniz! Migros, GameX 2018’de de size iyi gelecek!

GameX 2018 - Migros

GameX 2018 – Migros

Red Bull Oyun Meydanı’nda ise gelecek hafta Marmaris’te düzenlenecek Dünya Ralli Şampiyonası’na özel ‘mini ralli’ oynayabileceksiniz. Dört gün boyunca yayınlarıyla ve konuk ettiği yayıncılarla fark yaratacak Red Bull Oyun Meydanı, oyunseverlere özel deneyimler yaşatacak. Hz Yasuo & YokBeOlm, Necati “zeoNNN” Akçay, Mervan Tepelioğlu & Unlost TV, Theokoles gibi isimler ile canlı yayınlar yapılacak. En sevdiğiniz oyunları Red Bull Oyun Meydanı’nda deneyimleme şansına erişeceksiniz.

GameX 2018 - RedBull Oyun Meydanı

GameX 2018 – RedBull Oyun Meydanı

Amerika’nın önde gelen televizyon kanallarından biri olup Türkiye’de de yayın akışına devam eden FX GameX 2018’de. Digiturk üzerinden seyredilebilen TV kanalı fuar içerisinde en yeni programlarını GameX 2018 ziyaretçilerine tanıtıyor. Uzun soluklu zombi dizisi The Walking Dead’in 9. sezonu ve popüler korku dizisi American Horror Story’nin 8. sezonuna ait tanıtımları FX standında bulabilirsiniz.

GameX 2018 - FX

GameX 2018 – FX

Dizi tanıtımlarının hemen arka kısmında National Geographic’in hazırladığı Mars belgeseli sizi bekliyor. Ayrıca sanal gerçeklik gözlükleri ile belgeselde gördüklerinizi izlemekle kalmayıp ufak bir Mars turuna çıkabilirsiniz. Popüler TV kanalı aynı zamanda fuar ziyaretçilerine The Walking Dead: A New Frontier’in PlayStation 4 sürümünü deneyimleme fırsatı sunuyor. Stant önündeki minderlere oturup Clementine’in maceralarına göz atabilirsiniz.

GameX 2018 - National Geographic

GameX 2018 – National Geographic

EVO Sports bizleri 2 farklı poligon ile karşılıyor. Poligonlardan biri Airsoft poligonu. Bu poligonda karşınızdaki büyük ekranda beliren nesneleri görevlinin size verdiği silah ile vuruyor ve puan topluyorsunuz. LaserTag poligonunun ise daha büyük bir alanı var ve aynı paintball’da olduğu gibi takımlı oynanıyor. Oyun alanı içerisinde karışık olarak dizilmiş arkasına saklanabileceğiniz nesneler bulunuyor ve paintball’dan farklı olarak lazerli silahlı kullanarak oyunu oynayabiliyorsunuz.

GameX 2018 - EVO Sports

GameX 2018 – EVO Sports

Türkiye’nin önde gelen teknoloji marketi zincirlerinden biri olan Teknosa, her yıl olduğu gibi bu yıl da GameX’te. Salon 7’nin batısında yer alan stantta dilediğiniz gibi alışveriş yapıp, Xbox One X ve oyuncu notebookları gibi teknoloji ürünlerini deneyimleyebilirsiniz. Ayrıca Teknosa fuar ziyaretçilerine drone uçurma fırsatı da sunuyor. Standın içerisine ayrılmış özel alanda görevliden 1 – 3 dakika süreyle deneme talep edebilirsiniz. Ve tabii ki de denemesi ücretsiz.

GameX 2018 - Teknosa

GameX 2018 – Teknosa

1000 m²’lik alanla Türkiye’nin ilk Micro Quad pistini oluşturan Tech Drone League, DJI Türkiye’nin de katılımı ile bizleri karşılıyor. Stand içerisinde GameX boyunca devam edecek etkinlikler olacak.Bu  etkinliklerden biri 8-9 Eylül’de gerçekleştirilecek. Micro Quad pisti içerisinde yapılacak Drone maçlarında yarışmacılar en kısa sürede parkuru tamamlamaya çalışacak.

GameX 2018’in İkinci Günü Başladı!

Bu yazıyı arkadaşlarınla paylaş!
Yazar

GameXNow

GameX Dijital Eğlence ve Oyun Fuarı'nın resmi oyun haber sitesi!