GameX 2018 Cosplay Yarışması Kayıtları Başladı!

GameX 2018 Cosplay Yarışması – Kurallar

Heyecanla beklenen, GameX 2018 Cosplay yarışması kayıtları başladı! 6-9 Eylül tarihleri arasında yapılacak olan GameX Uluslararası Dijital Oyun ve Eğlence Fuarı’nda 8 Eylül Cumartesi bireysel cosplay yarışması, 9 Eylül Pazar grup cosplay yarışması olacak.

Öncelikle, geçtiğimiz yılın “fuar sonrası” videosunu şöyle bırakalım. 🙂

Önbaşvuru Kılavuzu

Grup Cosplay yarışmasına kayıt yaptıracak kişiler grup adına ön başvuru, check-in, iletişim işlemleri için 1 kişi seçmelidir. Kayıt esnasında seçilen kişinin bilgileri verilmelidir.

Formda istenen görselleri Google Drive’a yükleyip, dosyanın paylaşılabilir linkini formun ilgili kısmına yazmanız gerekmektedir.

GameX 2018 Cosplay Yarışması formuna buradan ulaşabilirsiniz. Lütfen önce kuralları okuyunuz. 🙂

”Google Drive’da paylaşılabilir link nasıl verilir?”

Cosplay Yarışması Kuralları

 1. Yarışmaya katılan herkesin giriş bileti satın almış olması gerekmektedir. Yarışmaya katılmaya hak kazananlar VIP girişten sıra beklemeden içeri alınacaklar.
 2. Daha önceden herhangi bir etkinlikte dereceye girmiş bir kostüm ile yarışmaya katılanlar otomatik olarak diskalifiye olur.
 3. Yarışmaya herhangi bir anime, manga, oyun, film, çizgi roman ya da kitap karakteriyle katılınılabilir. Orijinal(kendi yarattığınız) karakterler kabul edilmeyecektir.
 4. Katılımcıların, yarışmaya katıldıkları kostümün en az %60’ını kendilerinin yapmış olması gerekmektedir.
 5. Bireysel Cosplay yarışmasında maksimum sahne süresi 2 dk’dır.
 6. Grup Cosplay için maksimum sahne süresi 4 dk’dır.
 7. Grup Cosplay yarışmasında grup adına ön başvuru, check-in, iletişim işlemleri için 1 kişi seçilmelidir. Kayıt esnasında seçilen kişinin bilgileri verilmelidir.
 8. Grup Cosplay yarışmasında yarışmacı sayısında bir sınır olmamakla beraber belirlenen ödül kişi sayısına göre değişmeyecektir.
 9. Sahne şovuna evcil hayvan getirilmesi yasaktır.
 10. Bireysel ve Grup Cosplay yarışmalarında, sahne şovu esnasında yanıcı, parlayıcı, patlayıcı ve sahneyi kirletecek ekipman kullanımı yasaktır.
 11. Ödül Havuzu, geçmiş yıllardaki yarışmaların üzerine koyarak daha büyük ve geniş içerikle karşınızda olacak. Beklemede kalın.

Dip not: 15 yaşından küçükler yarışmaya katılamaz.

Nedir Bu Cosplay?

Cosplay, çeşitli aksesuarlar, makyajlar ve kostümler kullanılarak anime ve manga, film, oyun, kitap ve çizgi roman karakterlerinin taklit edilmesi üzerine olan kostüm ve performans sanatıdır. Cosplay sanatı, ülkemizde son yıllarda inanılmaz bir şekilde popülerleşmiş ve etkinliklerin en çok ilgi çeken parçalarından birisi olmuştur. Oyunseverler, alt kültürle ilgilenenler, film ve diziseverler gibi geniş bir kitleye hitap eden cosplay, etkinliğe katılan ziyaretçilere görsel bir şölen sunmakla beraber, fantastik karakterleri canlı bir şekilde görebilme imkanını da beraberinde getiriyor.

Facebook etkinliğimize hala katılmadınız mı? Herkesin GameX 2018’e katılacağınızı bilmesi için, hemen buraya tıklayarak geleceğinizi belirtebilirsiniz. 🙂

Fuar hakkındaki her türlü bilgi için,  www.GameX.com.tr

GameX 2018 Basın – Youtuber&Streamer Başvuruları Başladı!

Bu yazıyı arkadaşlarınla paylaş!
Yazar

Ahmethan Demir

%25 Oyun, %25 aylaklık, %50 iş.