GameX 2017 Cosplay Yarışması Ön Kayıtları Başladı

EEMEA Bölgesindeki en yüksek katılımlı oyun fuarı olan GameX Uluslararası Dijital Oyun ve Eğlence Fuarı, 14 – 17 Eylül tarihleri arasında yeni lokasyonu TÜYAP Fuar ve Kongre Merkezinde katılımcılarını ağırlayacak. Birçok farklı etkinliğe ev sahipliği yapan fuarın kuşkusuz en çok ilgi çeken etkinliklerinden birisi Cosplay Yarışması. GameX 2017 Cosplay Yarışması’nın detayları bugün duyuruldu.

Öncelikle GameX Uluslararası Dijital Oyun ve Eğlence Fuarı web sitesindeki Cosplay bölümünden formu doldurup ön kayıt yapmanız gerekiyor. Kuralları dikkatlice okuyup ardından formu doğru şekilde doldurup kayıt olmanızı öneriyoruz. Ön kayıt son tarihi 31 Ağustos Perşembe günü.

Bu seneki en büyük yenilik ödüllendirme sistemi. Grup ve Bireysel Cosplay şeklinde ikiye ayrılan yarışmada, bireysel cosplay yarışmacıları bu sene 3 kategoride yarışacaklar. En İyi Cosplay kategorisinde ilk 3’e giren yarışmacılar geçmiş senelere göre geliştirilmiş ödül havuzundan paylarını alacaklar.

2.Kategori ise En İyi Sahne Şovu. Dünya’da büyük etkinliklerin ödüllendirme kategorilerinde bulunan bu kategori artık Gamex Cosplay Yarışmasında da olacak. Sahnede esip gürleyen, bütün salonu etkisi altına alan ancak kostümü yeterli görülmeyen yarışmacılara bir ödül olacak, hem de Cosplay’in ”play” kısmının önemini vurgulamış olacak.

3.Kategori ise En İyi Craft ödülü. Bazen bir kostüm tam olmasa da yarışmacının yaptığı silah, kostümün bir parçası ya da başka bir şey o kadar güzel olur ki ödül alamadığı için üzülürüz. Bu kategori ise emeğe ve el işçiliğine olan saygının tezahürü.

GameX 2017 Cosplay Yarışması’na yazının başında da belirttiğimiz gibi ön kayıt yapmanız gerekiyor. Kriterleri tutan ve elemeleri geçenler finalde GameX Uluslararası Dijital Oyun ve Eğlence Fuarı’nda yarışacaklar. 16 Eylül Cumartesi Grup, 17 Eylül Pazar günü ise Bireysel Cosplay yarışmaları düzenlenecek.

Bütün katılımcılara başarılar diliyoruz.

2017 Japan Expo Fransa’dan En İyi Cosplayler! – Paris’ten Seçmeler

Bu yazıyı arkadaşlarınla paylaş!
Yazar

GameXNow

GameX Dijital Eğlence ve Oyun Fuarı'nın resmi oyun haber sitesi!