Game of Thrones’un Spin Off Çekimleri Yakında Başlıyor

İlk Game of Thrones Spin Off’u için çekimler yakın zamanda başlayacak.

Game of Thrones’un 8. ve son sezonu yaklaştıkça heyecan artmaya devam ediyor. Ancak eğer dizinin sıkı bir takipçisi iseniz düşeceğiniz boşluğu hiç düşündünüz mü? Uzun zamandır içli dışlı olduğunuz bir diziye veda etmek oldukça zor olacaktır. Ancak işte burada spin off diziler olaya müdahale edecek. Bu diziler Game of Thrones evreninde geçip, farklı olayları ele alacak. Geçtiğimiz gün ise ilk Game of Thrones Spin Off’u ile ilgili yeni detaylar paylaşıldı.

Akgezenlerin ilk kez ortaya çıktığı Uzun Gece’yi konu alacak spin off’un çekimleri İrlanda’nın Belfast kentinde gerçekleşecek. Ayrıca Belfast Telegraph’ın haberine göre çekimlerin başlayacağı tarih bu yılın Ekim ayı olarak gözüküyor. Yani dizi bittikten sonra çok fazla bekleyeceğimizi sanmıyorum. Dizinin senaristliğini ise Kickass ve Kingsman’da da görev alan Jane Goldman üstleniyor.

Ana dizinin binlerce yıl öncesinde yaşanan Uzun Gece’de bir çok efsanevi karaktere tanık olacağız. Kahramanlar Çağı denilen bu zamanda Stark hanedanlığının kurucusu Mimar Brandon ve son kahraman Azor Ahai gibi isimler görmemiz mümkün. Dizide de  bu karakterler ve Uzun Gece ile ilgili bir çok referans duymuştuk. Eğer bu referansları pek hatırlamıyorsanız sizi Old Nan’den bir hikaye dinlemeye davet ediyorum.

Yeni dizide göreceğimiz şeyler de bunlara benzer olacaktır. Yani insanlığın en çaresiz olduğu döneme tanık olacağız. Bu arada ejderha görmeyi de beklemeyin. Uzun Gece zamanında Targaryenler henüz Westeros’a gelmemişti. O yüzden daha çok kuzeyli göreceğimiz bir dizi bizleri bekliyor.

Netflix Yeni Animasyon Dizisi The Dragon Prince’yi Duyurdu

Bu yazıyı arkadaşlarınla paylaş!
Yazar

Mert Karadeniz

Beklediği tek oyun Half-Life 3 olan bir oyun tutkunu.