Game Of Thrones 7.Sezon 5.Bölüm Fragmanı Yayınlandı

Tek kelimeyle İNANILMAZ bir bölümü geride bıraktık. Heyecanımız hafiflemeden Game of Thrones 7.Sezon 5.Bölüm fragmanı yayınlandı. Buradan sonrası Game of Thrones 7.Sezon 4.Bölüm’ü izlemeyenler için spoiler içerir.

Bran ruhsuzu hepimizi gerse de ”Kaos bir merdivendir” diyerek Littlefinger’ı dumur etmesiyle beraber gönlümüzü kazandı. Kuzey’in kızı Arya Stark da evine döndü sonunda. Brienne ile yaptığı egzersiz düellosu gerçekten heyecan vericiydi. Adeta bir D&D rogue’una dönüşen Arya’nın rapier hançer kombosu çok can yakacak gibi. Özellikle Valyria Çeliği olan hançeriyle Akgezen keseceğini herkes tahmin ediyordur.

Fakat bölümün asıl olayları güneyde yaşandı. Ejdercamı mağarasında Ormanın Çocukları’nın ilk insanlarla beraber Akgezenlere karşı savaştığını gösteren duvar çizimlerini bulan Jon Snow, bunları Daenerys’e gösterdi ve kendini kanıtlamış oldu. Anladığımız kadarıyla Daenerys Cersei’yi indirdikten sonra gözünü kuzeyden gelen düşmana çevirmeye ikna oldu.

Mağaradan çıkan Dany, Tyrion ve Varys’ten Lekesizlerin Casterly Kayası’nı aldığını ancak Euron’un donanmasının gemileri yaktığını öğrendi. Sinirlenip kafayı kırmaya yaklaşan ablamız kızıl kaleyi ejderha aleviyle yakıp kül etme fikrini ortaya atınca Tyrion ortamı yatıştırmaya çalıştı. Dany hiç oralı değilmiş gibiyken Jon’a fikrini sordu ve King in the North’umuz mantıklı bir açıklama ile Daenerys’i vazgeçirdi. En azından King’s Landing’e saldırmaktan. Dothrakileriyle beraber Tarly ve Lannister ittifakına baskın yapan Daenerys denklemi bambaşka bir boyuta taşıyarak ejderhası Drogon ile savaşa katıldı. Bütün dünya hep bir ağızdan Daenerys Targaryen ile birlikte ”DRACARYS” diye bağırdı. Ortalığı koskocaman bir mangal alanına çeviren Khaleesimiz Dothrakilerin muazzam saldırısıyla beraber düşmanın resmen canına okudu. Ancak Daenerys Master Qyburn’ün yaptırdığı arbaleti hesaba katmamıştı. Drogon pike yaparken Bronn ejderhayı vurmayı ikinci atışında başardı ancak Qyburn çok önemli bir şeyi hesaba katmamıştı. Ejderha derisi. Kaç yıllık kemikle artistlik yapan Qyburn’ün arbaleti ejderhanın canını bir hayli acıttı ancak durduramadı. Muhtemelen ağzının içine sıkmazsanız o arbalet ejderha öldüremiyor. Cengaverlik yapayım derken az kalsın tütsü olan Ser Jaime Lannister bu bölüm ikinci kez son anda kurtarıldı. Suya düştüğü sırada üzerindeki ağır zırhların ağırlığından boğulacak izlenimi verilse de öyle olmayacağını tahmin ediyoruz. Daenerys kesin bir zafer kazandı.

Ortalık bu kadar karışmış iken kafaları iyice yakan bir fragman geldi. Kuzeyden gelen tehdidi bu bölüm ile yakından görme imkanına nail olacağız gibi. Hep beraber fragmanı izliyoruz…

Game Of Thrones 7.Sezon 5.Bölüm Fragmanı

Game Of Thrones 7.Sezon 4.Bölüm İnternete Düştü

Bu yazıyı arkadaşlarınla paylaş!
Yazar

GameXNow

GameX Dijital Eğlence ve Oyun Fuarı'nın resmi oyun haber sitesi!