Galatasaray Espor’un Kadrosu Belli Oldu

Victorious Ace’i satın alarak League of Legends arenasına adım atan Galatasaray Spor Kulübü, sosyal medya kanalları üzerinden yaptığı açıklama ile 2017 Şampiyonluk Ligi’nde mücadele edecek kadrosunu duyurdu.

Kısa bir süre önce koç pozisyonunda Ruben ‘Daisyx’ Korte’yi, orta koridorda ise Felix ”Abbedagge” Braun ile anlaştığını açıklayan Galatasaray Espor, nişancı pozisyonunda Arda “KillerEs” Subaşı, destek pozsiyonunda Egehan ”Madagger” Özçelik, ormancı rolünde Lamine-Lounis “Kanani” Khouani ve üst koridorda da Sergen “Broken Blade” Çelik ile mücadele edecek.

Galatasaray’ın resmi internet sayfasında, kadronun geriye kalan 4 ismi hakkında şu açıklamalara yer verildi:

1996 doğumlu tecrübeli saldırı gücü taşıyıcısı KillerEs, kariyerine 2013’te ANT Gaming ile başladı. Sonrasında Team Turquality, Wild Fire e-Sports, ve NumberOne Sports takımlarında da boy gösteren KillerS, bu sezon Galatasaray Espor League of Legedns Takımı’nın başarısı için nişancı rolünde yeteneklerini sergileyecek.

Kariyerine Dp White Takımı ile başlayan Madagger, sonrasında Sup TNG ile devam etti. Geçtiğimiz yıl, Victorious Ace takımının Şampiyonluk Ligi vizesi almasında support rolünde büyük katkı sağlayan Egehan “Madagger” Özçelik, yeni sezonda Galatasaray League of Legends Takımı’nın başarısı için yeteneklerini sergileyecek.

Daha önce ülkesi Almanya’da Mysterious Monkeys formasını giyen 2000 doğumlu Broken Blade, göstermiş olduğu etkileyici performans ile Victorious Ace takımın Şampiyonluk Ligi vizesi almasında belirleyici rolü üstlenmişti.

Geleceğin en yetenekli üst koridor oyuncularından biri olarak gösterilen Türk asıllı Alman oyuncu Sergen “Broken Blade” Çelik, Galatasaray Espor League of Legends Takımı’nda Türk statüsünde yeteneklerini sergileyecek.

Daha önce ülkemizde Aurora takımında da boy gösteren Kanani, başarılı performansı ile ligin en iyi ormancı rolündeki oyuncuları arasında yer almıştı.

Ülkesi Almanya’da Mysterious Monkeys ve Team LionCaste’de de oynayan Lounis “Kanani” Khouani, Abbedagge’nin ardından Galatasaray League of Legends takımının ikinci Alman oyuncu transferi oldu.

Galatasaray Espor:

• Felix ”Abbedagge” Braun
• Arda “KillerEs” Subaşı
• Egehan ”Madagger” Özçelik
• Lamine-Lounis “Kanani” Khouani
• Sergen “Broken Blade” Çelik

 

 

Bu yazıyı arkadaşlarınla paylaş!