Fujitora ve ThunderUP Vegas’ta üst turda!

Yaşanan Aksiliklere Rağmen!

Hearthstone Masters Tour Las Vegas’ta temsilcilerimiz Kaan ‘Fujitora’ Çekli ve Fatih ‘ThunderUP’ Akduman, Vegas’ta ilk gün oynanan 7 roundluk seride 4 galibiyete ulaşarak 2. gün oynanacak elemelere çıkmaya hak kazandı. ThunderUP, ilk roundta bilgisayarının arızalanması nedeniyle auto-lose alma talihsizliğini yaşarken, Fujitora ise 2015 Hearthstone Dünya Şampiyonu Ostkaka’ya karşı 2-1 galibiyetle başladı. Fujitora deste seçimi olarak Bomb Warrior’ı tercih ederken, ThunderUP ise Shark Rogue oynamayı tercih etti. Maçlar başlamadan yarım saat önce destelerin herkes tarafından görülüp ona göre bazı kişilerin deste değiştirdiğini söyleyen Fujitora, bunun da maçları kötü anlamda etkilediğini söyledi. Ayrıca Fujitora Twitter’da maçlardaki şansız drawlardan da bahsederken, ThunderUP’tan ise herhangi bir yorum gelmedi.

Temsilcilerimiz 5.turda 3-2 skor ile devam ederlerken, gelecek 2 maçtan birini kazanmaları durumunda üst tura çıkmayı garantileyeceklerdi. İki oyuncumuz da 6.turu kazanıp 7. turu kaybederken, seriyi 4-3 skor ile tamamlayıp üst tura çıktılar. İlk 8’e kalma şansları kalmayan temsilcilerimiz, 2.tur mücadelesinde toplam 9 galibiyete ulaşmaları durumunda 3500 dolar kazanarak Kore ve Romanya’da oynanacak diğer Masters Tour elemelerinde ülkemizi temsil etme hakkı elde edecekler.

İlk Defa Yalnız Değil!

Uluslararası turnuvalarda ilk defa yalnız olmadığını söyleyen Fujitora, ThunderUP ile beraber Türkiye’yi temsil etmenin ayrı bir keyfi olduğunu dile getirdi. Fujitora ayrıca kendisine Vegas’a gitmesinde katkı sağlayan takımı Royal Youth’a Twitter üzerinden teşekkür etti. Vegas saatine göre yarın oynanacak 2.tur mücadelesinde temsilcilerimize zihin açıklığı ve bol şans diliyoruz. Size güvenimiz tam, başarılar!

SteelSeries Oyun Ajansı, Gaming in Turkey Oldu!

Bu yazıyı arkadaşlarınla paylaş!
Yazar

Orhun Demir

Competitive Hearthstone oyuncusu