Fujitora, Las Vegas’ta Ülkemizi Temsil Edecek!

Son Güncelleme Tarihi:

Fujitora 12 Haziran’da Las Vegas’ta!

Blizzard’ın düzenlediği ve Battlefy sitesi aracılığıyla oynanan Hearthstone 55. Masters Tour Las Vegas elemesini kazanan 2017 WESG Dünya Şampiyonu Kaan ‘Fujitora’ Çekli, ülkemizi temsil etmek için bugün Las Vegas’ta olacak. 350’den fazla oyuncunun katılım hakkı kazandığı 250.000$ ödül havuzlu turnuva, 3 gün sürecek. İlk gün, oyuncular 7 roundluk Swiss formatında eleme oynayacak. İkinci gün, bu elemede 4 veya daha fazla maç kazanan oyuncular 5 roundluk bir Swiss daha oynayacaklar ve ardından son 8’e kalan oyuncular çeyrek finalde mücadele edecekler. Son gün ise yarı final ve final maçları oynanarak turnuva sona erecek. Turnuvanın tamamı, 14-16 Haziran tarihleri arasında Twitch.tv/PlayHearthstone kanalı üzerinden canlı olarak yayınlanacak.

Maçlar Hangi Formatta Oynanacak?

Bütün maçlar ‘Specialist’ formatında oynanacak (best-of-three). Bu formatta Primary, Secondary ve Tertiary olmak üzere aynı classtan 3 tane deste olur. Secondary ve Tertiary desteler Primary yani birincil desteden en fazla 5’e kadar farklı kart bulundurabilir. Ban yoktur, oyuncular maça birincil deste ile başlar ve kalan maçlarda bu 3 desteden istediklerini oynayabilirler.)

Kaan ‘Fujitora’ Çekli Kimdir?

Royal Youth’un başarılı Hearthstone oyuncusu Kaan ‘Fujitora’ Çekli, 2017 yılında WESG Dünya Şampiyonu olarak bizi gururlandırmıştı. Bu sayede bu seneki WESG Büyük Finalleri’ne doğrudan katılım hakkı kazanmış olmasına rağmen, vize problemleri yüzünden bu turnuvada oynayamadı. Sonrasında daha da hırslanan Fujitora, Las Vegas elemelerinde şansı yaver gitmeyerek bir çok kez son 8’de kaybetmesinin ardından nihayet 55. elemede Las Vegas biletini kazandı. Ardından oynanan WCG 2019 Xi’an Türkiye elemelerinde son turda 2-1 kaybederek Yunanistan’a gitmeye hak kazanamamıştı. Fujitora, Hearthstone kariyerinin yanında diğer bir çok kart ve strateji oyununda da yüksek seviyelere çıkmış hatta geçtiğimiz Mayıs ayında MTG Arena’da 4000 kişinin davet edildiği Mythic Championship Qualifier’da boy göstermiştir. Şimdilerde ise Masters Tour Seoul elemeleri oynayan Fujitora, onu da kazanmayı başarabilirse Ağustos ayında ülkemizi bu defa Kore’de temsil edecek.

The LINQ Las Vegas Strip Hotel’de oynanacak bu zorlu turnuvada temsilcimize bol şans ve başarılar diliyoruz. Kalbimiz ve desteğimiz seninle Fujitora!

League of Legends’a Taktik Savaşları Modu Geliyor

Bu yazıyı arkadaşlarınla paylaş!
Yazar

Orhun Demir

Competitive Hearthstone oyuncusu