Frame Fighter, Warframe’e Gelen Yeni Mini Oyun Modu!

Son Güncelleme Tarihi:

İki gün önce yayınlanan Warframe güncellemesi ile oyuna Frame Fighter adında yeni bir mini oyun eklendi. Yapılan güncelleme; yeni bir dövüş mini oyununu, yeni Dojo dekorasyonlarını ve yeni Amp parçalarını içeriyor. Amp, savaş yeteneklerini geliştirmek için Tenno operatörleri tarafından kullanılan özel bir modüler silahın adı. Yeni Dojo dekorasyonları ise klan üsleri için; yeni doğal dekorasyonlar, kayalar ve oyun içinden bitki örtülerini içeriyor.

Güncelleme ile gelen yeni oyun modu, “Street Fighter” benzeri bir arcade modunu içeriyor. Bu sayede artık arkadaşlarınızla yan yana düello yapabileceksiniz. Frame Fighter mini oyununa ulaşmak için; önce Sanctuary’deki Cephalon Simaris’i ziyaret ederek ve sonra Warframe’in Standing kaynağını harcayarak Ludoplex’i ele geçirmelisiniz. Geliştiricilerinin söylediğine göre Ludoplex, “Warframe’in mini oyunları için yeni evi olacak”. Bu da bizim için, birbirinden farklı, yeni mini oyun modları geleceğinin habercisi. Frame Fighter’da başta yalnızca Excalibur, Volt ve Mag ile oynayabiliyorsunuz. Ancak oyun içinde bulup taratacağınız Fragments’lar (parçalar) ile ek karakterleri de açabilirsiniz. Hatta eğer envanterinizde taranmış Warframe Prime’ları varsa, bu karakterlerin Prime versiyonuna geçiş yapabiliyorsunuz.

warframe new dojo decorations

Cephalon Simaris’te ek iki mini oyun daha bulunacak. Bunlar; “Wyrmius” mini oyunu ile yan kaydırmada düşmanları öldürebilirsiniz ve “Happy Zephyr” mini oyunu ile ise engellerin arasından geçerek düşmanlarınızın yolunu kesebilirsiniz. Geliştirici ekip; “eğer nereye bakacağınızı biliyorsanız, bu mini oyunlar hala, daha gizli yöntemlerle kullanılabilir.” diyerek ek bir not da düşüyorlar.

Warframe frame fighter mini game mode

Frame Fighter ilk kez bir oyuncu tarafından önerilmiş!

Warframe’de bire bir dövüş oyunu yapma fikri ilk kez, geçtiğimiz Ocak ayında “Lococrazy_” nickname’li bir oyuncudan gelmiş. Hatta bu oyuncu, sahte bir ekran görüntüsü bile hazırlamış. Daha sonra Mart ayında, geliştiricilerin düzenlediği bir canlı yayına davet edilmiş. Bu sayede Frame Fighter ortaya çıkmış.

Ayrıca Warframe geçen ay, Nintendo Switch için de çıkacağının duyurusunu yapmıştı. Geliştirici firma Digital Extremes, oyunun çapraz platform olarak oynanabilmesi için çalışmalarını hala sürdürüyor. Digital Extremes, Warframe’in beşinci yılını, geçtiğimiz Mart ayında, 38 milyon kayıtlı oyuncuya ulaştığını ilan ederek kutlamıştı.

Oyuna gelen yeni güncelleme hakkındaki tüm bilgilere ulaşmak için Warframe’in kendi blog’unu buradan ziyaret edebilirsiniz.

Battlefield 5 Gamescom Fragmanı Yayınlandı

Bu yazıyı arkadaşlarınla paylaş!
Yazar

GameXNow

GameX Dijital Eğlence ve Oyun Fuarı'nın resmi oyun haber sitesi!