FPL’de Yer Alan 30’dan Fazla Oyuncu Atıldı!

Geçtiğimiz günlerde Faceit yönetimi tarafından alınan bir karar ile tüm dünyada Counter Strike camiasını sallayan kararlar alındı. Ülkemizin de en iyi oyuncularından bir kaçının oynadığı Faceit Pro League‘de bazı oyunculara yönetim tarafından ban atıldı. Ligden uzaklaştırılan oyuncular arasında yıldız isimler de bulunuyor.

Woxic, XANTARES, ngin ve calyx dışındaki tüm Türk oyuncuların nasibini aldığı otuzun üstünde FPL banı, birkaç gündür CS:GO sahnesinin gündeminde. Konuyla alakalı olarak Türk Counter Strike camiasının tanınan isimlerinden spiker Özgür “root” Alagül ve banlanan oyuncular arasında bulunan Ömer ”imor” Karataş Twitter hesaplarından bir açıklama yaparak bu durumu kendi açılarından değerlendirdiler. Root’un değerlendirmesini aşağıdan okuyabilirsiniz:

Konuyla alakalı olarak bu duruma oldukça şaşırdığı gözlemlenen eski ex-Space Soldiers oyuncusu Imor ise şunları söyledi:

 

Bu yapılan açıklamaların ardından konuyla alakalı olarak Faceit yönetiminin ne karar alacağını ilerleyen günlerde hep beraber göreceğiz

Bu yazıyı arkadaşlarınla paylaş!
Yazar

Mustafa İvgen

Yazar ve bazen de çizer.