FPL Banlarıyla İlgili Bir Açıklama Da AsLanMashadoW’dan Geldi!

Faceit yönetimi tarafından alınan bir karar ile tüm dünyada Counter Strike camiasını sallayan kararlar alındığını bir önceki haberimizde belirtmiştik. Ülkemizde ve dünyada Counter Strike oynayan oyuncular ve bu oyunu sevenler arasında bolca tartışma yaratan bir karara imza atılmıştı ve 30′dan fazla oyuncu FPL’den ihraç edilmişti. Yaşanan tartışmaların ardı arkası kesilmiyor. Sevilen yayıncı Özgür “root” Alagül ve FPL’den kick yiyen Türk yıldızlar arasında bulunan Ömer ”imor” Karataş’un açıklamalarına bir önce haberimizde yer vermiştik. Bugün ise ban yiyen bir diğer  Türk oyuncu Osman “AsLanMashadoW” Balta şahsi Twitter adresinden uzunca bir yazı yazarak bu duruma açıklık getirip yorumlarını belirtti.

AsLanMashadoW konuyla alakalı olarak şu açıklamaları yaptı:

“Fpl’den kick yedim ve bir açıklama yapmadım. Çünkü 1 hafta önce babam vefat etti. Bu işlerle ilgilenemiyordum. Herkes mesaj atıyordu açıklama yap diye. Ben de şuan yapmaya karar verdim. Fplden atıldım çünkü oyun stilimi bazı profesyonel oyuncular sevmiyordu. Fpl ilk girdiğim zamanlarda sürekli koşa koşa oynuyordum. Smokelardan çıkıyordum. Sürekli peek atıyordum ve profesyonel oyuncular tilt oluyordu.

Stats olarak bakarsanız fpl’deki %80’lik bir kısımdan statslarım daha iyi. Ama oradaki insanlar statsa önem vermiyorlar galiba. Ben bu oyuna 2017’de başladım ve sadece pug oynadım. Hayatım boyunca hiç bir takımda oynamadım. Bu yüzden takım oyununu onlar kadar iyi oynayamıyordum. Benim gibi oynayan 4-5 kişi daha vardı.

Fpl’de onlar atılmadı çünkü onlar takımda oynuyor. Eğer takımda oynuyorsanız atılmıyorsunuz. Bana kimse uyarı yapmadı. Oyun stilini değiştir, böyle oynama tarzında. Sadece 2-3 profesyonel oyuncu söylemişti bende son zamanlarda yavaş yavaş oyun stilimi değiştirmeye çalışıyordum. Ama geç kaldım galiba. Yinede genelde çoğu maçta first pick, 2. yada 3. pick oluyordum. Last pick olanlar hala oynuyor zaten. Genelde az maç atanlarda kick yemiyor çünkü kimsenin gözüne batmıyor. Biz çok maç atıyorduk o yüzden çok göze batıyorduk. Diyecek bir şey yok ama yinede bazı oyunculara haksızlık yapıldığını düşünüyorum. Mesela “spinx” benim gibi qualifer çıkan bir oyuncu ama benim gibi oynamıyordu ve kötü bir oyuncu değildi.

Ayken çoğu maç first pick olan bir oyuncuydu ve onunda atılması ve butters sadece 15 gun FPL oynayıp atılması çok saçma. Son zamanlarda FPL biraz b*ka sarmıştı. Çünkü son zamanda stats olarak da çok düşük oyuncular gelmişti ve sonra bu olaylar patladı. FPL kick sonuç olarak, olan bütün yeni oyunculara oldu. Yeni gelen herkes atıldı bir daha FPL kasar mıyım bilmiyorum bir süre Counter Strike oynamayacağım. FPL yönetiminin bu sert hamlesinden sonra gündem sıcaklığını koruyacağa benziyor.  Bakalım ilerleyen dönemde ne gibi açıklamalar ve hamleler göreceğiz.”

Bu yazıyı arkadaşlarınla paylaş!
Yazar

Mustafa İvgen

Yazar ve bazen de çizer.