Fortnite’ın Yeni Kreatif Moduyla Yalnızca Hayal Edip Yapın!

Son Güncelleme Tarihi:

Fortnite’a eklenen yeni oyun modu Kreatif’te oyuncular hayallerindeki dünyayı yaratıp arkadaşlarıyla sınırsızca eğlenebilecekler

Epic Games tarafından geliştirilen ve tüm dünyada 200 milyondan fazla oyuncusu olan Fortnite, eğlencenin hayal gücüyle sınırlı olduğu yepyeni bir oyun moduna kavuşuyor. Kreatif adlı mod oyunun yakında başlayacak 7. sezonuyla birlikte tüm oyuncuların erişimine açılacak. 7. sezon Savaş Bileti sahipleri ise bugünden itibaren bu yeni modu deneyebilecekler.

Eğlencenin Sınırı Yok!

Fortnite Kreatif’te oyuncular tamamen kendilerine özel bir adaya sahip olacak ve bu adayı istedikleri gibi şekillendirebilecekler. Adada ister tek başına ister arkadaşlarıyla çeşitli parkurlar ve oyunlar tasarlayıp, hayal ettikleri Fortnite adasını yaratan oyuncular daha sonra bu dünyada sınırsızca eğlenebilecekler. Kreatif mod için yayınlanan tanıtım videosunu aşağıdan izleyebilirsiniz.

Çılgın Tasarımlar Hayat Buluyor

Oyuncular bu yeni moda girmek için ana menüden “Kreatif” modunu seçip “Oyna”ya basacaklar. Ardından boş bir alanda karşılarına çıkan altın yarıktan geçip kendilerine özel 4 adadan birini seçerek istediklerini yapabilecekleri adaya girecekler. Oyuncuların bu adalarda yaptıkları her şey otomatik olarak kaydedilecek.

Oyuncular eşyalar arasına eklenen yeni bir alet olan cep telefonu ile adada gördükleri her nesnenin yerini ve duruşunu değiştirebilecekler. Herhangi bir malzeme sınırının olmadığı modda, oyuncular istedikleri şeyleri inşa edebilecekler. İşleri biraz daha kolaylaştırmak için geliştiriciler tarafından önceden hazırlanmış pek çok yapı da oyuncuların hizmetinde. Bu yapılara ve oyunda yer alan tüm araçlara, silahlara, eşyalara oyundaki inşa menüsü içerisinden ulaşmak mümkün. Ayrıca oyuncular aynı menü içerisinden kendi Hazine Sandıklarını da oluşturma imkânına bile sahipler. Yani Kreatif moddaki tek sınır oyuncuların hayal güçleri.

13 Aralık’ta Açılıyor

Fortnite Kreatif 13 Aralık’tan itibaren tüm oyuncuların erişimine açılacak. Fakat o tarihe kadar beklemek istemeyen oyuncular 7. sezonun Savaş Bileti’ni alarak bugünden itibaren Kreatif modun tadını çıkarabilirler. Fortnite Kreatif modu hakkında ayrıntılı bilgi almak ve içerik üreticileri tarafından oluşturulan haritaları görmek için epicgames.com/fortnite/tr/news/creative?lang=tr adresini ziyaret edebilirsiniz.

Company of Heroes 2 Ücretsiz!

Bu yazıyı arkadaşlarınla paylaş!
Yazar

Ahmethan Demir

%25 Oyun, %25 aylaklık, %50 iş.