Far Cry 5 Fragmanı’ndan Öğrendiğimiz 10 Şey…

Son Güncelleme Tarihi:

Geçtiğimiz günlerde Ubisoft yeni çıkacak olan Far Cry 5’in fragmanını yayınladılar. Fragman içerisinde birçok detay barındırıyor. Biz de sizler için bu detayları düzenledik.

Far Cry Yeni Fragmanına Bir Göz Atalım

Heartland İsyanı ve Direnişi

Şimdiye kadar çıkmış olan hiçbir Far Cry oyunu Amerika’da geçmemişti. Bu sefer seri Amerika’nın Montana Eyaleti’nde Hope Country adı verilen küçük bir yerleşkede geçecek. Oyunun hikayesinde aşırı dindar grupların terör estirişini seyredeceğiz. Bunun yanında oyunda eskiden alışık olduğumuz savaş sistemi de değişecek, uçaklar ve daha farklı araçlar da savaşa dahil olacak.

Cennetin Kapıları’ndan Geçin

Amerika’da geçecek olan bir Far Cry’dan daha heyecan verici olan şeyler de var. Oyunda aşırı dindar bir tarikata karşı mücadele ediyoruz. Bu tarikatın adı “Eden’s Gate” yani “Cennetin Kapıları”. Gördüğümüz kadarıyla bu tarikat yerleşkede yaşayan diğer insanları kendisine katmak için çaba harcıyor ve yeri geldiği zaman bunu şiddet yoluyla elde ediyor. Fragmanda görebildiğimiz üzere uzun bir İncil okuma sahnesi var. Tahminlerimize göre bu kişi oyundaki baş düşmanlarımızdan birisi.

Organize Bir Suç Çetesi

Oyundaki suç çetesinin başında Father Joseph bulunmakta. Büyük oğlu Joseph, eski bir asker havasına sahip ve örgütün kanlı işlerini yönetiyor. Ailenin küçük çocuğu John ise tarikatın avukatı rolünü üstleniyor.

Silahlı Bir Direniş

Eden’s Gate tarikatı henüz Hope Country’i tamamen ele geçirebilmiş değil. Karşılarında direnen bir grup var. Bu grubun içinde Jerome isimli bir papaz, Mary adında bir barmen ve Nick adında bir pilot da var. Bu karakterler oyun içerisinde sürekli çevremizde olacaklarmış gibi gözüküyor.

Açık Dünya, Açık Yollar

Her zaman olduğu gibi bu Far Cry oyununda da açık dünyada özgürce dolaşabileceğiz. Bu sefer araçlara hava araçları, canavar kamyonlar ve daha birçok yeni araç eklenmiş durumda.

İstikbal Göklerdedir!

Daha önceki Far Cry oyunlarında uçtuğumuz olmuştu ama uçak bu seride daha önce hiç kullanılmamıştı. Uçaklar da gelince doğal olarak birçok iniş alanının yanı sıra İt Dalaşı yapabileceğimiz açık hava sahaları da eklendi.

Birlikten Kuvvet Doğar

Far Cry 4’ün en çok beğenilen özelliklerinde birisi oyunun cooperative olması olmuştu. Bu yeni oyunda da bunu göreceğimizden eminiz.

Jason Brody’e Hoşça kal…

Son birkaç yıldır tamamen özelleştirilebilen karakterler moda haline geldi. Fragmandan görmüş olduğumuz bazı detaylar sayesinde karakterimizin kıyafetlerinden, saçına ve hatta ten rengine kadar her şeyi kendimize göre ayarlayabileceğiz.

Vahşi Topraklardaki Vahşi Doğa

Far Cry Oyunları’nda hiçbir zaman tek düşmanımız insanlar olmamıştır. Doğa da bir o kadar ölümcül ve tehlikeli zorlukları karşımıza çıkartmıştır. Oyunda hayvan eğitip eğitemediğimizi bilmesek dahi daha önce ki Far Cry Oyunları’nda doğayı kendi lehimize kullanmıştık.

Tehlikeli Bir Tema Seçimi

Ubisoft’un elinde güzel bir tema var. Bakalım bu temayı güzel değerlendirebilecekler mi? Çünkü tema bir nebze tehlikeli ve işlenmesi zor duruyor. Vermek istedikleri mesajları oyun içerisinde bulunan sembollere yedirebilirlerse oyunun başarılı olmaması için hiçbir engel görünmüyor.

Far Cry 5, 27 Şubat 2018 yılında PC, Playstation 4 ve XBOX ONE için piyasaya çıkacak.

FAR CRY 5 FRAGMANI’NA GÜNLER KALA…

Bu yazıyı arkadaşlarınla paylaş!
Yazar

GameXNow

GameX Dijital Eğlence ve Oyun Fuarı'nın resmi oyun haber sitesi!