Far Cry 5 Fragmanı’na Günler Kala…

Son Güncelleme Tarihi:

Ubisoft geçtiğimiz hafta Far Cry 5’in geleceğini resmi olarak duyurmuştu. Oyunun geçeceği coğrafya ve çağ ise tam anlamıyla bir gizem unsuruydu. Ubisoft hepimizi şaşırtacak bir hamle yaptı ve oyunun fragmanının çıkmasına günler kala 4 adet mini fragman yayınladı. Bu videoları izleyerek oyun hakkında çok detaylı bir bilgi edinemiyoruz. Buna rağmen oyunun Amerika’nın Montana eyaletinde geçtiğini söyleyebiliriz.

Far Cry 5 Neyi Anlatacak?

Şimdiye kadar oyun hakkındaki en kuvvetli teori oyunun Vahşi Batıda geçtiğiydi. Videolara baktığımız zaman oyunun daha modern bir çağda geçtiğini söyleyebiliriz.

Oyun bizi “Welcome Hope Country Montana.” sloganıyla karşılasa da videolarda kasvetli bir hava sezebiliyorsunuz.

İlk videoda bir akarsu görüyoruz. İlk başta her şey çok normal gözükse bile suyun içindeki kadın cesedi gözümüzden kaçmıyor.

İkinci videoda ise etrafta göz alabildiğine yeşil bir bahçe görüyoruz ve arka planda çimento fabrikaları ve elektrik direkleri. Ancak tüm bu manzaranın içinde koşan ve sırtından vurulan bir adam var.

Bu üçüncü videoda modern bir kilise var. Kiliseden çan sesleri yükseliyor. Kamera yaklaştıkça kilise çanını çalan adamı görüyorsunuz ve elinde bir tokmak yerine bir insan tutuyor.

Dördüncü ve son videoda ise Montana’nın güzel ormanlarını görüyoruz ve bir anda duyulan bir feryat tüm bu sessizliği bozuyor.

İlk üç videoyu dikkatli incelerseniz ortak bir nokta var. Ölü karakterlerin hepsi siyahi burdan oyunun ikinci dünya savaşı sonrasında, Amerika’da ırkçılığın tavan yaptığı bir dönemde geçtiğini öngörebilmekteyiz.

Oyunun Fragmanı 26 Mayıs 2017 Cuma günü tüm Dünya ile aynı anda Türkiye’de de yayınlanacak. Bakalım yeni Far Cry 5 ‘te bizleri neler bekliyor.

Yeni Overwatch Animasyonları Yolda Mı?

Bu yazıyı arkadaşlarınla paylaş!
Yazar

GameXNow

GameX Dijital Eğlence ve Oyun Fuarı'nın resmi oyun haber sitesi!