Fallout: New Vegas’ta Yeni Bir Dünya Rekoru!

Normal şartlar altında, oyunculara yüz saatin üzerinde bir oynanış süresi sunan Fallout: New Vegas, yaz aylarında Ryderc33 takma isimli bir oyuncu tarafından 24 dakika 15 saniyede bitirilmiş ve dünya rekoru kırılmıştı.

Ancak bu rekor, “Kungkobra”  takma isimli kullanıcı tarafından daha da geliştirilerek 20:47 seviyesine çekildi.

Başlangıçta ekranda ne olup bittiğini anlamanız, her şey oldukça hızlı gerçekleştiği için güç olabilir. Ancak bu rekoru mümkün kılan bir iki satır başını sizlerle paylaşalım. Diyalog kısımlarının hızlandırılması için oyunun konuşma dili İtalyanca olarak değiştirilmiş. Ayrıca NPC’ler ile olan diyaloglardan kurtulmak adına quick load/quick save açığına da zaman zaman başvurulmuş. Karakter ise Karizma ve Konuşma yetenekleri üzerine odaklanmış ve Black Widow perk’i de unutulmamış. Bu sayede karakter, hızlı bir şekilde ve sadece konuşarak platinyum çip’e ulaşabiliyor.

Ayrıca daha önceki dünya rekorunda da kullanılan “sakatlanma hatası”na da başvurulmuş. Normalde karakterinizin bacağı sakatlandığında hareket hızınız düşüyor. Bacağınızı iyileştirerek hızınızı geri kazanmanız mümkün. Ancak ayağınız kırılmadan hemen önce oyunu kaydeder ve sonrasında hızlı yükleme yöntemi ile oyuna dönerseniz sistem, ayağınız kırılmadığı halde sizin iyileştiğinizi düşünüyor ve normal hızınızı % 165 oranında arttırıyor.

Bu yazıyı arkadaşlarınla paylaş!