Faker Bir İlke Daha İmza Attı!

Son Güncelleme Tarihi:

Esportsearning’in haberine göre SK Telecom T1 orta koridor oyuncusu Lee “Faker” Sang-hyeok, katıldığı 35 turnuvadan sonra League of Legends tarihinde ödül havuzlarından toplamda 1 milyon dolar ödül kazanan ilk oyuncu oldu.

SKT, MSI finalinde Avrupa temsilcisi G2 Esports’u 3-1 yendikten ve şampiyon olduktan sonra Faker 1 milyon barajını geçti. 2013 yılında başladığı kariyerinde 35 turnuvada toplam 1.047.606 dolar kazandı.

Faker’ın ardından ikinci sırada SKT T1 ve Vici Gaming’de ormancı olarak oynayan Bae “Bengi” Seong-woong geliyor. Bengi’nin bugüne kadar turnuvalardan toplam kazandığı ödül miktarı ise 810.000 dolar.

Bu yüksek rakamlara rağmen Faker dünya çapında en çok kazanan oyuncu değil. En çok kazananlar listesinde ilk 10 sıra Dota 2 oyuncuları tarafından domine edilmiş durumda. Şu an listenin tepesinde ise 2.777.796 dolar kazanan Saahil “UNiVeRsE” Arora bulunuyor.

Dünyanın en iyi oyuncusu olarak anılan Faker’ın önü açık duruyor. Kim bilir? Belki de kariyerinin sonuna gelmeden bu listede üst sıralarda görebiliriz kendisini.

 

BAU SUPERMASSİVE’İN YENİ KOÇU LETHİLİON!

Bu yazıyı arkadaşlarınla paylaş!
Yazar

GameXNow

GameX Dijital Eğlence ve Oyun Fuarı'nın resmi oyun haber sitesi!