F0rest: “Fer, Sezgileri Çok Kuvvetli Bir Oyuncu”

IEM Oakland’da SK Gaming’i yenerek finale çıkan NiP oyuncularından f0rest, HLTV.Org’a röportaj verdi.

Dünyanın en iyi takımı olarak gösterilen SK’ya karşı özellikle Overpass’de gösterdiği mükemmel performans sonrası Patrik “f0rest” Lindberg gelen soruları cevapladı. Bu turnuvaya gelmeden önce çok çalıştıklarını belirten 29 yaşındaki yıldız, son harita olan inferno’da B kontrolü için ayrı bir plan yaptıklarını söyledi. Öte yandan bugün şampiyonluk için 00:15’de FaZe karşısına çıkacaklar.

Overpass’de 1-7 geride başladınız. Özellikle fer’in CT tarafındaki agresifliği sizin oyunuzu bozuyordu. Bununla nasıl başa çıktınız?

Bana kalırsa takımlar şu andan itibaren şunu bilmeli, fer her zaman bir yerden açılıyor. “Evet, o bir yerden açılacak.” demek kolay ama fer, sezgileri çok kuvvetli bir oyuncu. Nereden, ne zaman açılacağını gayet iyi biliyor. Bu bizim için biraz sinir bozucu bir durum oldu ama toparlamaya başlamamız gerektiğini biliyorduk. A uzun ve ortada aslında bize çok fazla alan verdiklerini fark ettik ve bunu kullandık. Get_RiGhT’i B’den alıp A’ya koyduk ve istediğimiz sonucu aldık.

Overpass’de CT’ye geçtiğiniz zaman oyunun kontrolünü direkt olarak elinize aldınız. SK Gaming’i okumak nasıl bu kadar kolay oldu?

Draken ve REZ, A’da oynadıkları zaman üzerlerinde çok fazla baskı hissettiklerini biliyordum ama analizlerimiz sonucusu TACO’nun B’de tek başına oynacağını ve bir planları olduğu zaman B’nin boş olacağını biliyorduk. Kısacası ne yapmak istediklerini, yapmadan önce biliyorduk ve bu bizi CT tarafında avantajlı konuma getirdi. İyi bir takım olmayı başardık ve kurduğumuz iletişim bize haritayı getirdi diyebilirim.

Cache’i siz seçtiniz ancak büyük bir skor farkıyla SK Gaming kazandı…

Evet, Cache’in başlangıcı Overpass’e benziyordu. Daha iyi bir oyun ortaya koyabilecek iken ilk yarıyı 8-7 geride kapattık. Aslında Cache bizim en iyi haritalarımızdan birisi diye düşünüyorduk ama gördüğüm kadarıyla SK’nın nasıl oynadıklarını düşünücez diye kendi oyunumuzu yansıtamadık. CT’ye geçtiğimiz zaman pistol roundunu kazandık ve her şeyin daha iyi gideceğini biliyorduk fakat planlarda olmayan bir anti-eco roundu kaybettik ve kırılma noktamız o round oldu. Devamında istediğimiz killeri bulamamak, oyunu açamamak da bizi tamamen kırdı ve Overpass’de bizim yaptığımızı onlar bize yaptı.

Son olarak, Inferno’daki zaferin anahtarlarından birisi B’deki sürekli agresif oyundu diyebiliriz. Bunu doğaçlama olarak mı yaptınız yoksa planlarınız dahilinde miydi?

Bu, bir önceki gün hazırladığımız bir şey. SK Gaming, B üzerinde defansif oynama eğilimindedir. B’ye geri itildiklerinde, onları sitedan çıkarmak adına güzel bir stratejimiz vardı. Bu yüzden sürekli olarak banana kontrolünü alıp FalleN ve fer’i geri ittik. Tradeleri alamadıklarında da banana kontrolünü tamamen aldık ve her şey plana uygun gitti.

BARIŞ ÖZCAN’DAN ELEKTRONİK SPOR DÜNYASI REHBERİ

 

Bu yazıyı arkadaşlarınla paylaş!
Yazar

GameXNow

GameX Dijital Eğlence ve Oyun Fuarı'nın resmi oyun haber sitesi!