EU LCS Bölgelere Ayrılıyor!

Son Güncelleme Tarihi:

League of Legends arenasının zorlu ve önde gelen liglerinden EU LCS için önemli değişiklikler yapılmaya hazırlanıyor.

NA LCS’in franchising sisteme geçmesi ve ilginin bu bölgeye doğru kayması, EU LCS bölgesi için soru işaretleri yaratmıştı. Ayrıca dört Avrupa takımının, Kuzey Amerika’ya geçiş başvurusu yapması ve H2K takımının 1 milyon doların üstünde zarar etmesi büyük ses getirmişti.

EU LCS 4 bölgeye ayrılacak, en iyiler tek ligde toplanacak!

ESPN’in raporuna göre Riot Games Avrupa bölgesi, bu konu üzerinde ilk çalışmalarını gerçekleştirmeye başladı. Ortaya çıkan bilgilere göre, EU LCS gelecek sezonda Berlin, Londra, Barcelona ve Paris merkezli dört bölgeye ayrılacak. Her bölgeden 6 takım, toplamda ise 24 takım olacak. Bu takımlar Riot Games ile uzun soluklu bir sözleşme yapacak ve ligden düşme tehdidinden kurtulacak. Bu bölgeleri ilk iki sırada bitiren takımlar en iyilerin olduğu yeni bir lige dahil olacak. Nitekim Şampiyonlar Ligi sistemine de benzetilebilir. Bölge maçları oynanırken, en iyilerin olduğu lig de eş zamanlı olarak devam edecek. Buradaki takımlar çift maçlı eleminasyon sistemiyle mücadelelerini verecek.

Bilgiler ışığında Riot Games, birçok Avrupa kulübüyle anlaşma konuşunda görüşmelerine devam ediyor. Yakın zamanda ise resmi açıklamanın yapılması bekleniyor.

ALİ RIZA AKGÜN PSVESPORTS İLE SÖZLEŞME İMZALADI

Bu yazıyı arkadaşlarınla paylaş!
Yazar

GameXNow

GameX Dijital Eğlence ve Oyun Fuarı'nın resmi oyun haber sitesi!