EU CS’den Büyük Düşüş: Origen!

Origen son bir yıldır büyük düşüş içindeydi. 2017 Yaz mevsimindeki EU CS’deki mücadeleleri sonunda beşinci olmasıyla tekrardan bir hayal kırıklığı yaşadılar. Origen, beşincilik sonucu önümüzdeki mevsim için CS slotunu kaybetmiş oldu. Takım tekrardan lige yükselmek için Battlegrounds oynayıp iyi bir derece elde etmek zorunda.

 

Büyük Düşüş Öncesi Origen

 

Origen, EU CS’de 2015 Bahar Mevsimi şampiyonu olarak LCS’e yükselmişti. 2015 Yaz mevsiminde ise oldukça başarılı bir performans sergileyen takım Fnatic’i zorlayabilen tek takım olmuştu. Bu başarılar sonucu 2015 Yaz mevsiminde ligi ikinci olarak bitirmişti. Sonrasında 2015 Dünya Şampiyonası’na gitmeye hak kazanmış ve yarı finale yükselmişti. Zven-Mithy ikilisinin 2016’daki ayrılışından sonra takım büyük düşüş başlamış oldu. Takımı canlandırmak için xPeke yedeğe geçirildi, yerine PowerofEvil getirildi ama maalesef bir gelişme sağlanamadı. Bunların üstüne takımın ilk oyuncularından Soaz ve Amazing’in ayrılışıyla Origen’in LCS’ten düşüşü kesinleşti.

 

 

Herkes 2017 Yılı’nı Origen’in kensidini toparlayabileceği yıl olarak görüyordu. Ancak maalesef bu gerçekleşmedi. LCS’teki düşüşten sonra bir türlü düzgün kadro kuramayan Origen, yeniden CS’de mücadele edebilmek için uzun ve zorlu Battlegrounds Turnuvası’nı oynamak zorunda. Wind and Rain Takımı Kadrosu’nun tamamını 2017 Yaz mevsimi öncesi transfer etmişlerdi. Çok geçmeden bu ekipte de değişikliğe gidildi. Son olarak bu kadroda oynayan DarkSide, şimdi Şampiyonluk Ligi ekiplerinden Çilekler forması giyiyor.

 

 

Origen gibi Batı League of Legends dünyasının gururu olmuş bir organizasyonun çöküşüne şahit olmak oldukça üzücü bir durum. Her gün biraz daha taraftar kaybeden organizasyonun yönetimsel sıkıntıları olduğu da biliniyordu.

 

Origen ve Paris Saint-Germain’in CS’den düşüşü ile birlikte 2018 Bahar Mevsimi için LCS mücadelesi verecek takımlar da belli oldu. Giants, FC Schalke 04, Team RB ve Wind and Rain, LCS’e yükselmek için önce birbirleri ile, ardından LCS takımları ile mücadele edecek.

 

League of Legends Türkiye Büyük Finali Biletleri Yarın Satışta

Bu yazıyı arkadaşlarınla paylaş!
Yazar

Beste Dülger

Anime izlemeyi seven bir yazar.