ESL Türkiye’de Dördüncü Hafta Geride Kaldı!

Intel ESL Türkiye Şampiyonasında dördüncü hafta geride kalmış durumda. Counter Strike: Global Offensive oyununun ülkemizde yapılan en prestijli ligi olarak kabul gören INTEL ESL ligi hız kesmeden devam ediyor. Turnuvada Türkiye’nin en güçlü 8 CS:GO takımı kıyasıya yarışıyor.

Her takım birbirinden güçlü ve nitelikli oyuncular bulunduruyor kadrolarında. Gelin isterseniz ligde yarışan takımları sevilen ESL sunucuları Alican Karahan ve Berke Kantürk’ün ağzından yakından tanıyalım.

TURKEY 5

Intel ESL Türkiye Şampiyonası Kış Sezonu Lig aşamasına ilk elemeden katılmaya hak kazanan Turkey5, ligimizin en tecrübeli kadrosuna sahip. Kadrosunda MAJ3R, ngiN, paz gibi birden fazla Major turnuvada yer almış oyunculardan kurulu olan Turkey5, şüphesiz kupaya uzanan yolda favori ekiplerin başında geliyor. Yakın tarihte kadrosuna Logicman ve MAJ3R’i dahil eden ekip ESEA Advanced Ligi’nde başarılı bir seri yakaladı ve playoff oynamaya hak kazandı. MAJ3R’in IGL rolüne geçmesi ile birlikte beyAz’ı daha serbest oynatmaya başlayan Turkey5, Demise zamanında ondan yakalayamadığı verimi bugünlerde fazlasıyla alıyor.

BLAZE ESPORTS

Eleme sürecinde Yenimahalle Belediyesi Espor adı ile mücadele eden andrEX, aim-dll, lauzen, StoxienN ve w1sezy kadrosu, lige adını yazdırmasının hemen ardından BLAZE Espor ile anlaştığını duyurdu. Vitrininde iki farklı Intel ESL Türkiye Şampiyonluğu bulunduran andrEX, Sangal Esports’daki kısa süren koçluk kariyerinin ardından tekrardan aktif olarak oynama devam ediyor ve bir kez daha takımı lig aşamasında boy gösterecek.

LOG FUNNYTOKEN

Intel ESL Türkiye Şampiyonası 2019 Kış Sezonu’na fırtına gibi bir giriş yapan ve finalde o dönemin Valstars ekibini mağlup eden LOG Esports artık bambaşka bir kimliğe sahip. Bugünlerde E5N’nin tecrübesi etrafına kurulu 4 genç oyuncudan oluşan takım başarıya olan hırsı ile göz kamaştırıyor.

FASTPAY WILDCATS

TESFED Vodafone Freezone Kupası’na rakiplerini birer birer eleyerek ulaşan ve özgüvenli oyunları ile dikkat çeken Fastpay Wild Cats ekibi; EMZ, FLOXER59, c0rr0, THEFEAR ve Dubz kadrosu ile ilk kez bir Intel ESL Türkiye Şampiyonası mücadelesi verecek.

BOCA BOSTON

İki sezon önce Sangal Esports ile lige yükselmeyi başaran bu kadro aldığı sürpriz sonuçlar ve takım oyununun yanı sıra arkadaşlıkları ile de dikkat çeken genç bir ekipti. Bünyesinde Türkiye’de ender görülen AWP (Izzy) ve IGL (Cyderx) gibi rollerde oyuncular barındıran bu arkadaşların yolları geçtiğimiz sene ayrılmıştı.

ARENA BULLS

Elemeler boyunca fazla beklentiyle izlenilen fakat zorlanan bir Arena Bulls takımı vardı. Son elemelerde dahi olsa bir şekilde kendisini lige atmayı başaran tecrübeli ekip, bünyesinde KEY ve BISHOP gibi tecrübeli oyuncular bulundururken RUSS ve Sterben gibi Türkiye’nin skor gücü en yüksek oyuncularından bazılarına da sahip.

CHEMICALEXPLOSION

Kış sezonunun ilk açık elemesinde ilk 2’ye kalarak lige katılma başarısı gösteren yaşlıpeek’lerin kadrosunda şaşırtıcı bir beşli var: Opcin, B3NAT0R, Kero, atabeast, Barbarossa. Yaş ortalaması her ne kadar diğer takımların üstünde olsa da soğuk kanlılıkları ve oyun akıllarıyla fark yaratması beklenen takımın en yüksek skor gücü kağıt üstünde Intel ESL Türkiye Şampiyonasında güzel oyunlarıyla defalarca izlediğimiz atabeast.

TEAM SPARTAN

Sıfırdan başlayıp birkaç sezon elde edilen deneyimle geçtiğimiz sezon Estanbul Esports adıyla playofflara kadar yükselen kadronun adı artık bu ligi izleyen herkesin hafızalarında: Team Spartan. Birbirinden kopamayan burAKyol, Sencer, reisxd ve ELQEW dörtlüsü, geçtiğimiz sezonlarda sabit bir beşinci oyuncu bulamamaktan yakınırken bu sezon Viresse ile birlikte ligi tamamlamaya çok yakın gözüküyor.

Geride bıraktığımız dört haftanın ardından ise puan durumu şu şekilde oluştu;

INTEL ESL TÜRKIYE ŞAMPIYONASI KIŞ SEZONU TARİHLERİ:

7-8 Mart: Normal Sezon 1. Hafta
14-15 Mart: Normal Sezon 2. Hafta
21-22 Mart: Normal Sezon 3. Hafta
28-29 Mart: Normal Sezon 4. Hafta
4-5 Nisan: Normal Sezon 5. Hafta
11-12 Nisan: Normal Sezon 6. Hafta
18-19 Nisan: Normal Sezon 7. Hafta
25-26 Nisan: Playofflar (yarı-finaller)
2 veya 3 Mayıs: Büyük Final

Bu yazıyı arkadaşlarınla paylaş!
Yazar

Mustafa İvgen

Yazar ve bazen de çizer.