ESL Türkiye Şampiyonasını Kazanan Takım Belli Oldu!

Son Güncelleme Tarihi:

INTEL ESL Türkiye CS:GO Şampiyonasında final maçı geride kaldı ve turnuvanın kazananı belirlendi. Genç ve dinamik kadrosu ile dikkatleri üzerine çeken Boca Boston ile tecrübe abidesi isimlerden oluşan Sangal Esports takımının final maçı tamamlandı ve ESL Türkiye Şampiyonasını 3-1’lik skorla Boca Boston kazandı.

Maç BO5 sistemi üzerinden oynandı. İlk harita olan Inferno haritasını Boca Boston takımı 16-13’lük skorla kazanarak seride 1-0 öne geçen taraf oldu. Dust2 haritasında oynanan ikinci maçı yine Boca Boston takımı 16-9 kazanırken seriyi 2-0’a getirerek rahatladı. Bu haritanın ardından üçüncü haritayı da kazanarak 3-0 seriyi sonlandırmak isteyen Boca Boston takımı Mirage haritasında Sangal Esports’a mağlup oldu ve seride durum 2-1’e geldi.

Son harita olan Nuke’de, Sangal Esports’un geri dönüş yapmasına izin vermeyen genç ekip bu haritayı 16-4 gibi farklı bir skorla kazanarak kupanın sahibi oldu. Final maçını yaklaşık 5 bin kişi izlerken sunuculuğunu ise sevilen ESL sunucuları root, vlad ve karahan yaptı.

Bu yazıyı arkadaşlarınla paylaş!
Yazar

Mustafa İvgen

Yazar ve bazen de çizer.