ESL GameX Dota 2 şampiyonu belli oldu!

Son Güncelleme Tarihi:

Toplam 21.000 TL’lik ödül havuzu ile Turkcell Mobil Ödeme sponsorluğunda gerçekleştirilen  ESL GameX 2014 turnuvasının Dota 2 şampiyonu Space Soldiers.

Online aşamasından, offline aşamasına kadar büyük bir heyecana sahne olan ESL GameX Dota 2 Turnuvası’nda sona gelindi. Online etkinlikte en iyi derecelere sahip takımların yer aldığı LAN aşamasında, takımlar tam olarak profesyonel bir ortamda mücadeleye imza attılar.

Ülkemizde şu ana kadar ilk defa Dota 2 alanında bu denli başarılı ve profesyonel bir turnuva yapıldı. Profesyonel  ekipmanlarla, profesyonel sunucular ve profesyonel bir yayın akışıyla, izleyicilerin karşısında öyle maçlar oynandı ki; bu turnuva uzun zaman aklımızdan çıkmayacak gibi.

Ödül havuzu olarak bakıldığında ülkemizdeki Dota 2 turnuvalarının çok üzerinde bir ödül havuzuna sahip ESL GameX’te, takımlar sadece ödüller için değil, böyle bir turnuvanın şampiyonluk ünvanına sahip olmak için de kıyasıya yarıştı.

Türkiye’nin en iyi takımları arasında Space Soldiers ve Harass Gaming finalde yarışırken, BPI ve QMD takımları ise üçüncülük mücadelesi verdi. Bu mücadelelerde gülen taraflar Space Soldiers(2-0) ve BPI(1-0) oldu.

 

IMG_5043

 

 

Turnuva eşleşmeleri için lütfen tıklayınız.

ESL GameX Dota 2 şampiyonu Space Soldiers 10.000 TL, Harass Gaming 5.000 TL, BPI ise 2.500 TL’yi evlerine götürdü. Online aşamaların ardından İstanbul Lütfi Kırdar Uluslararası Kongre ve Sergi Sarayı’nda yapılan LAN aşamasından takımlar organizasyondan memnun bir şekilde yüzleri gülerek ayrıldılar.

IMG_5057

GameX Fuarı bünyesinde böyle güzel organizasyonlara yer vermekten ve ülkemizde elektronik sporların gelişimine katkı sağlamaktan büyük bir mutluluk ve kıvanç duyuyoruz. Gerek turnuvamıza katılan takımlara, gerek ise turnuva alanında veya evlerinde yayınlarımızı takip eden, haberlerimizi okuyan siz değerli takipçilerimize teşekkürü bir borç biliyoruz. Seneye bomba gibi organizasyonlarla görüşmek üzere…

IMG_4971

Bu yazıyı arkadaşlarınla paylaş!
Yazar

GameXNow

GameX Dijital Eğlence ve Oyun Fuarı'nın resmi oyun haber sitesi!