ESL GameX 2014 Şampiyonası’nda son durum

Son Güncelleme Tarihi:

Dota 2 ve Hearthstone turnuvaları devam ediyor!

Türkiye’nin farklı bölgelerinden 89 Dota 2 takımı ve 167 Hearthstone oyuncusunun katılım gösterdiği online elemelerin ardından 21.000 TL nakit ödül için Türkiye’nin en iyi Hearthstone oyuncuları ve en iyi Dota 2 takımları İstanbul Lütfü Kırdar Kongre Merkezi‘nde düzenlenen GameX 2014 fuarında yerini aldı.

İki oyunda da yarı finallerin bugün tamamlandığı şampiyonada büyük ödüllerin sahipleri yarın belli olacak. Dota 2’de Space Soldiers ve Harass Gaming ekiplerinin,Hearthstone’da ise pekmezgucu ve DeuKaLeoN’ın karşılacağı finaller birçok e-spor tutkunu tarafından takip edilecek.

esl2

Şampiyonanın kuşkusuz en büyük şaşkınlığı Adeks e-Sports‘un ilk turda Space Soldiers’a mağlup olmasıydı. Öte yandan QMD ekibinin de iyi mücadele etmesine rağmen final karşılaşmasına katılma şansını kaybederek teselliyi üçüncülük ödülünde aramakta.

ESL GameX 2014 Şampiyonası‘nda Hearthstone turnuvasında otoritelerin favorisi olarak gösterilen HWA Gaming oyuncusu StahpItBlizz yarı finalde DeuKaLeoN’a mağlup olarak yarın üçüncülük mücadelesi verecek.

Dota 2 Karşılaşma Tablosu

Hearthstone Karşılaşma Tablosu

Bu yazıyı arkadaşlarınla paylaş!
Yazar

GameXNow

GameX Dijital Eğlence ve Oyun Fuarı'nın resmi oyun haber sitesi!