Epic Games Store’da Yayınlanacak Yeni Oyunlar Açıklandı!

Son Güncelleme Tarihi:

Epic Games, tüm hızıyla mağazasını güncel tutmaya ve ilerletmeye devam ediyor. Yayınladığı ücretsiz oyunlarla gündemden düşmeyen ve birçok ünlü oyunu da ücretsiz şekilde kullanıcılarına dağıtan Epic Games Store, ilkbahar aylarında bünyesinde çıkış yapacak olan oyunları da bu video ile duyurdu:

Indie oyunlar ve büyük DLC’lerin yayınlanacağının anlaşıldığı videoda ilk göze çarpan, Control: The Foundation oldu. Control oyununa gelecek olan The Foundation DLC paketi, Oldest House bölgesinin tarihine derin bir giriş yapacak. 26 Mart tarihinde DLC erişilebilir olacak.

Totally Reliable Delivery Service ise güzel bir indie oyun. Oyun, ragdoll fizikleri ile ilgi çekiyor. Tuhaf makinelerin ve bazı kullanışlı araçların yardımıyla kargoları gereken yerlere götürmeniz lazım. Fizik de burada işin içine girince ortaya güzel bir oynanış çıkmış. Oyunun multiplayer oynanabilirliği de mevcut. Oyun 1 Nisan tarihinde çıkış yapacak.

Saturnalia da bir diğer ilgi çekici indie oyun. İzole edilmiş bir villayı keşfediyorsunuz ve villadaki labirentler sürekli değişme eğiliminde. İlginç bir hayatta kalma oyunu olmasının yanı sıra Epic Games Store’a özel olarak çıkışını yapacak. Çıkış tarihi tam net olmasa da 2020’nin son çeyreği işaret ediliyor.

Dread Nautical oyunu da taktiksel bir RPG oyunu. Sıra tabanlı bir oynanışı var. Başka bir boyuttan gelen canavarlara karşı kendinizi savunmaya çalışıyorsunuz. Kaynaklarınızı etkili kullanmanın yanı sıra, hayatta kalan diğerlerini de size katılması konusunda ikna etmeniz gerekiyor. Oyun, 29 Nisan tarihinde çıkış yapacak.

Among Trees oyununun güzel bir dünyası mevcut. Rengarenk çevresinin yanı sıra, karanlık bölümleri de var. Karanlık mağaralarla da karşılaşabilmeniz mümkün ve ilginç ama renkli bir dünyayı keşfe çıkıyorsunuz. Oyun, bu yaz çıkış yapacak.

Industries Of Titan oyunu da bir şehir simülatörü. Bu oyun, gördüğümüz çoğu şehir inşa etme oynanışına sahip oyunla benzer içerikleri taşıyor. Düşmanlarınıza karşı ya askeri ya da siyasi olarak üstün gelmeniz gerekiyor. Taktiksel savaşların yanı sıra farklı güzel içeriklerin de bulunduğu bu oyun, işte tam bu noktada ilgi çekiyor. Industries Of Titan bu sene içerisinde çıkış yapacak.

Diabotical, bir multiplayer FPS oyunu. 3 farklı modu var ve 9 haritaya sahip. Kendi eggbot’unuzu yaratıp mücadeleye katılıyorsunuz. Oyun şu an kapalı betada olmasına rağmen 1 Haziran tarihinde çıkış yapacak.

Sludge Life ise FPS oynanışlı bir açık dünya oyunu. Çamur kaplı bir gezegende bulunan küçük bir adayı keşfetme ve adadakilerle etkileşimde bulunmak üzerine bir oyun. Bu ilkbaharda oyun çıkışını yapmış olacak.

Videodaki son oyun ise Samurai Shodown. Kendisi, bir dövüş oyunu. İlk olarak 1993 yılında yayınlanan bu seriye 10 yıl gibi bir süredir yeni oyun gelmiyordu. Sonunda bu oyunla birlikte tekrar seri canlanmış olacak. Unreal Engine 4 oyun motorunu kullanan bu oyun, sahip olduğu görsel kaliteyle de sayılı dövüş oyunlarından biri olmaya aday.

Oyunların hepsinin Epic Games Store sayfalarına bu linkten ulaşabilirsiniz.

Bu yazıyı arkadaşlarınla paylaş!
Yazar

Caner Özdemir

Bilgisayar mühendisi, yazar, oyuncu ve oyun geliştirici.