EnVyUs İçin Milyon Dolarlık Yatırım!

CS:GO ve League of Legends arenasındaki önemli başarılarıyla yakından tanıdığımız Team EnVyUs için büyük bir yatırım gerçekleşti.

ESPN’in raporuna göre EnVyUs kulübü, Hersh Family Investment ve Interactive Group tarafından 35 milyon dolarlık bir yatırım aldı. Petrol ve doğal gaz endüstrisinde önemli bir değere sahip olan Kenneth Hersh, büyük sayılabilecek bir maddiyatını elektronik sporlara yatırım olarak kullandı. Böylelikle espor tarihindeki en büyük satın almalardan biri gerçekleşti. Hersh’in ilk hamlesi League of Legends ve CS:GO oyunlarından yana olması bekleniyor.

team-envyus-hersh-foundation-esports-investment

30 milyon dolar sadece League of Legends ve Overwatch için!

Hersh ve kulübe yakın kaynaklara göre, 35 milyon dolarlık yatırımın 20 milyon doları Blizzard’ın büyük Overwatch Ligi için kullanılacak. 20 milyon dolarlık meblağ,  ligin Austin-Dallas bölgesindeki slotu satın almak için kullanılacak. Ayrıca Kuzey Amerika LCS için de önemli planlar var. Riot Games’in Kuzey Amerika’da geçtiği franchise sistemden faydalanmak isteyen yöneticiler, burada ki 10 milyon dolarlık slotu da satın almak istiyor.

Elektronik sporlarda bu zamana kadar 15-25 milyon dolarlar arası değişen satın almalar, Hersh Family Investment ile tamamen farklı bir boyuta çıktı.

Bu yazıyı arkadaşlarınla paylaş!
Yazar

GameXNow

GameX Dijital Eğlence ve Oyun Fuarı'nın resmi oyun haber sitesi!