En İyi 6 RPG Oyun!

Son Güncelleme Tarihi:

Gün geçtikçe RPG yani Rol Yapma Oyunları kavramı büyüyor. Özellikle açık dünyaların sınırsız içerikleri ve senaryonun seçimlere göre değişmesi bu türe olan isteği oldukça arttırıyor. Sizler için en sevilen 6 RPG oyunu listeledik.

1) The Witcher 3: Wild Hunt

Çıktığı zamanlarda oyun dünyasını çalkalayan The Witcher 3: Wild Hunt furyası yeni eklenen modlar ve DLC paketleri ile hala devam etmekte. Açık dünyada gezerken yapabileceğiniz sayısız ve gerçekten sağlam hikayelere sahip yan görevlere ev sahipliği yapan oyun bazı oyuncular ve oyuncu toplulukları tarafından gelmiş geçmiş en iyi oyun olarak kabul ediliyor.

2) Fallout: New Vegas

Fallout serisi şüphesiz en iyi RPG serilerinden bir tanesi. En iyi oyunun hangisi olduğuna dair ortaya teoriler ve fikirler atılsa da henüz bir fikir birliği oluşmuş değil. Apokaliptik evren temasını iyi işleyen oyunlardan birisi Fallout: New Vegas, seriyi temsilen listede yerini alıyor.

3) The Elder Scrolls V: Skyrim

Bir RPG listesinin olmazsa olmazı ve oyuncular arasında neredeyse bir efsane haline gelen The Elder Scrolls V: Skyrim de listede yerini alıyor. Yapılan sayısız mod, rol yapma ögeleri ve oyun içi diyalogları ile efsane RPG oyunları arasında yerini alıyor.

4) Final Fantasy VII

En az Fallout serisi kadar tartışmaya açık bir başka seri de Final Fantasy serisi. Square Enix tarafından Remake’i geliştirilen 1997 yapımı oyun Final Fantasy VII oldukça başarılı hikayesi ve rol yapma ögeleri ile kendini diğer oyunlara nazaran bir adım daha öne çıkarıyor.

5) Dragon Age: Origins

Dragon Age: Origins, BioWare tarafından geliştirilen serinin ilk oyunu olarak karşımıza çıkıyor. Grafikleriyle bir MMORPG oyunu çağrıştırmasına rağmen gelmiş geçmiş en iyi RPG oyunlardan bir tanesi olarak kabul ediliyor. Özellikle ağır diyalogları ile oyuncuları gerçekten düşünmeye ve rol yapmaya yönlendiriyor.

6) Borderlands 2

Çizgi film olarak sınıflandırılan grafikleri ve fantastik dünyası ile öne çıkan Borderlands 2, açık dünya kavramına yeni bir boyut katmakla beraber RPG severlerin gönlünü çalmayı başarıyor. Görevleri ile sizi adeta dünyasının içine sürükleyen oyun listenin son oyunu oluyor.

Liste daha çok, güncel ve popüler oyunlar üzerine kurulu yani listeye almadığımız daha bir çok oyun bulunuyor. Bunun yanında seçilen oyunlar tamamen şahsi görüşlere dayanmaktadır.

Capcom Remake Oyunlar Yapmaya Devam Edecek

Bu yazıyı arkadaşlarınla paylaş!
Yazar

GameXNow

GameX Dijital Eğlence ve Oyun Fuarı'nın resmi oyun haber sitesi!