En Büyük Haritaya Sahip Oyunlar

Açık dünya oyunlar genelde çoğu oyuncunun canı sıkıldığında hem kafa dağıtmak hem de açık dünyanın tadını çıkarmak için oynadığı oyunlar. Sizler için en büyük haritaya sahip oyunlar listesini derledik.

10. Fallout 4 – 111 km2

Bethesda şirketinin başyapıtlarından bir tanesi olan ve apokaliptik evreni oyunlara taşıyan efsane serinin efsane oyunu Fallout 4, tam 111 km2 oyun haritası ile listenin 10. sırasında yerini alıyor.

9. Dragon Age: Inquisition – 117 km2


En iyi RPG ögelerini bulabileceğiniz serilerden bir tanesi olan Dragon Age’in Inquisition oyunu 117 km2 büyülüğündeki oyun haritası ile listenin 9. sırasına yerleşiyor.

8. Grand Theft Auto V – 127 km2


Her ne kadar şehir alanı haritanın çok büyük olmayan bir kısmını kaplasa da barındırdığı arazi çeşitliliği ile gayet kaliteli bir haritaya sahip olan ve gelmiş geçmiş en iyi oyunlardan birisi olarak kabul edilen GTA V listenin 8. sırasında.

7. The Witcher 3: Wild Hunt – 218 km2


CD Projekt Red’in en büyük kozu olarak kabul edilen ve fantastik orta çağ temasını mükemmel bir şekilde işleyen The Witcher 3: Wild Hunt ise 218 km2 boyutunda olan haritası ile adeta göz dolduruyor. Bol bol gezip yeni eşyalar, canavarlar keşfedebileceğiniz oyun ise listenin 7. sırasında yer alıyor.

6. Arma 3 – 269 km2


Değişik modları ve rol yapma sunucuları ile bir zamanlar oldukça popüler olan Arma 3 tam 269 km2 boyutunda bir haritaya sahip. Genel olarak temel arazi tiplerinden de oluşsa Arma 3 oldukça ilgi toplayan haritası ile en büyük haritaya sahip oyunlar listesinin 6. sırasına yerleşiyor.

5. Just Cause 3 – 1036 km2


Açık dünyanın sınırlarını zorlayabileceğiniz ve çeşitli çılgınlıklar ile bu açık dünyaya yeni bir yorum katabileceğiniz Just Cause 3, 1036 km2 boyutundaki haritası ile listenin 5. sırasında yer alıyor.

4. Test Drive Unlimited 2 – 1600 km2


Ne kadar araba ile dolaştığınız bir oyun olsa da Test Drive Unlimited 2 tam 1600 km2 büyüklüğünde haritası ile durmak bilmeyen keşif yolculuğunu oyunculara getiriyor. Bu harita boyutu ile Test Drive Unlimited 2, en büyük haritaya sahip oyunlar listesinin 4. sırasında bulunuyor.

3. Fuel – 14400 km2


Harita tipi genel olarak temel arazi tiplerine (Dağ, çayır, çöl, vs.) dayalı olsa da tam 14400 km2 boyutundaki haritada dilediğiniz kadar yeni yerler keşfedebilirsiniz. Test Drive Unlimited 2’yi andıran Fuel listenin 3. sırasında yer alıyor.

2. The Elder Scrolls II: Daggerfall – 160579 km2


Çok uçuk büyüklükte bir haritaya sahip olan en iyi RPG serilerinden birisi olan The Elder Scrolls’un ikinci oyunu Daggerfall’ın açık dünyası tamı tamına 160579 km2 büyüklüğündeydi. 1996 yılında teknoloji ve donanım elverişli olmadığı için alanların çoğunluğu birbirine benziyor veyahut doğrudan aynısıydı. The Elder Scrolls II: Daggerfall, 160579 km2 büyüklüğünde haritası ile listenin 2. sırasında yer alıyor.

1. No Man’s Sky – 18 kentilyon gezegen


Yayınlanmadan önce 18 kentilyon gezegene sahip olacağı söylenen No Man’s Sky birbirine ne kadar benzese de uçuk rakamda birbirinden farklı gezegenlere sahip. Bu fark bitki türü, bir mineral veya bir maden olabilir. Son çıkan güncellemesi ile oyun dünyası gündemine oturan No Man’s Sky, en büyük haritaya sahip oyunlar listesinin 1.sırasında yer almayı başarıyor.

Yeni Steam Güncellemesi Sohbete Yeni Soluk Getiriyor

Bu yazıyı arkadaşlarınla paylaş!
Yazar

GameXNow

GameX Dijital Eğlence ve Oyun Fuarı'nın resmi oyun haber sitesi!