Electronic Arts mobil dünyasına mı giriyor?

Son Güncelleme Tarihi:

Oyun piyasasının devlerinden sayılan Electronic Arts, sadece dijital eğlence sektörüne hitap etmiyor. Geçtiğimiz günlerde iOS’a çıkan Pue adında bir uygulama, oldukça iyi geri bildirimler aldı. Pue, akıllı telefonlarda kullanılabilen bir sosyal ağ platformu. Fotoğraf, video ve müzik paylaşabildiğiniz bu servis için biraz araştırma yaptığımızda arkasındaki markanın Electronic Arts olduğunu öğrendik.

EA, son zamanlarda yaşadığı talihsiz gelişmelerin yarasını bir yandan hızla sarmaya çalışıyor. Özellikle Medal of Honor: Warfighter ile beklediklerini bulamayan şirket, SimCity 5’in aksaklıkları yüzünden CEO değişimine kadar gitmişti. Firmayı yakından takip eden ve iş ortakları seviyesinde sayılabilecek isimlerden alınan duyumlara göre Electronic Arts yazılım yönünü mobil dünyasında kullanmaya devam edecek.

Pue, başlangıç olabilir ve yeni sosyal ağ platformu gün geçtikçe çok iyi yerlere geliyor. Electronic Arts son zamanlarda yaşadığı bu zor günleri servis ve yazılım ağları geliştirerek atlatmayı planlıyor.

Bu yazıyı arkadaşlarınla paylaş!
Yazar

GameXNow

GameX Dijital Eğlence ve Oyun Fuarı'nın resmi oyun haber sitesi!