eFootball Oyunundan Üzen Bir Haber Geldi!

Son Güncelleme Tarihi:

KONAMI tarafından duyurusu yapılan ve çıkışı için geri sayımın devam ettiği eFootball oyunu ile alakalı üzen bir haber paylaşıldı.

eFootball Oyunundan Üzen Bir Haber Geldi!

KONAMI tarafından duyurusu yapılan ve sessiz sedasız beta testine çıkan eFootball’un geliştirilme süreci devam ediyor. PES serisinin yerine geçen yeni oyun, PES serisinden daha farklı bir yapıya sahip olacak. Kademe kademe oyunun özelliklerini çıkaracak olan KONAMI, bu konuyla alakalı da önemli bir açıklama yaptı. KONAMI’ye göre oyunun ilk çıkış yaptığı dönemde çapraz kayıt ve çapraz ilerleme özellikleri olmayacak. Ancak sonraki dönemlerde bunun eklenmesi bekleniyor.

Bu demek oluyor ki, farklı platformlarda gösterdiğiniz ilerlemeyi diğer platformlara taşıyamayacaksınız. Örnek olarak, PlayStation 5’te eFootball oynamaya başlarsanız ve oyunda belirli bir ilerleme gösterdiğinizde oluşan kayıt dosyasını PC platformunda oynadığınız oyuna aktaramayacaksınız. Her platform için ayrı bir kayıt dosyası açmak zorundasınız ve oyuna sıfırdan başlamanız gerekecek.

Aynı zamanda çapraz platform desteği de oyunda ilk aşamada olmayacak. Yani PC platformundaki biri, Xbox Series X konsolunda oynayan biri ile oynayamayacak. Bu desteğin de oyuna sonradan ekleneceği belirtildi.

Bu yazıyı arkadaşlarınla paylaş!
Yazar

Caner Özdemir

Bilgisayar mühendisi, yazar, oyuncu ve oyun geliştirici.