Ebola salgını oyun satışlarını arttırdı!

Son Güncelleme Tarihi:

Plague Inc. salgın hastalıklar yaratarak insanlığın sonunu getirmeye uğraştığımız bir oyun olarak biliniyor. Farklı bir konsepti ve kendine has bir tarzı olan Plague Inc. oyun severlerin oldukça ilgisini çekmiş durumda. Fakat Plague Inc. oyununun mobil versiyonunun satışları geçtiğimiz günlerde %50 oranında artmış durumda. Yetkililer bu artışın Ebola salgınından kaynaklandığını söylüyor.

Gerçek hayatta karşımıza çıkan bir salgın hastalığı bir oyun ortamında kontrol edebilmek oyuncuların oldukça ilgisini çekmiş gibi görünüyor.

MailOnline‘ın verdiği bilgilere göre oyun geçtiğimiz hafta, önceki haftalara nazaran %50 daha fazla indirildi. Oyunun yaratıcısı James Vaughan, Ebola salgınının oyunun ününü artırması hakkında “Sanırım ilk defa insanlar gerçek hayatta olan bir olay yüzünden oyunu indiriyor.” yorumunu yaptı. Bunun yanında Vaughan artan karın bir miktarını ilgili kuruluşlara bağışlayacağını belirtti.

 Eğer siz de dünyaya hastalık yaymak istiyorsanız Plague Inc’in Google Play sayfasına buradan iTunes sayfasına da buradan ulaşabilirsiniz.
Bu yazıyı arkadaşlarınla paylaş!
Yazar

GameXNow

GameX Dijital Eğlence ve Oyun Fuarı'nın resmi oyun haber sitesi!