EA patronu Frank Gibeau: "Sadece tek kişilik oyunları yayınlamıyoruz"

Electronic Arts’ın genel patronu (label boss) Frank Gibeau, sadece tek kişilik olan, çokluoyuncu komponenti bulunmayan oyunları yayınlamayı reddettiklerini açıkladı.

Şimdiye kadar kullanıcılarla olan deneyimimiz sonucunda hiç bir çokluoyuncu komponenti içermeyen, sadece tek kişilik olarak tasarlanan projelere yeşil ışık yakmamaya karar verdik. Bunun sonucunda çokluyouncu kısmı olmayan yapımımız yok ve oyunlarımızın tamamı 24/7 ve yılın 365 günü aktif durumda. Aynı zamanda Battlefield Play4Free gibi Play4Free (EA’in F2P’ye koyduğu isim) modelini izleyen yapımları da ayakları yere sağlam basan bir büyüme aygıtı olarak görüyoruz.

Aslında burada yapımcıları ve/veya dağıtımcıları suçlamamak lazım zira oyuncular 60 dolar verdikleri bir oyunla 6-8 saatten daha fazla vakit geçirebilmek istiyorlar. Eğer Skyrim-vari saatler süren bir deneyime bile yeşil ışık yakmıyorlarsa bayağı bir saçmalıyorlar demektir ancak 6-8 saat süren tek kişilik oyunların, özellikle oyunlara standart fiyat biçildiği düşünülünce, atmosferi ya da sanat yönetimi bir yana sadece oyuncuyu eğlendirdikleri süre açısından ödenen parayı hak etmedikleri de bir gerçek.

Yazar

GameXNow

GameX Dijital Eğlence ve Oyun Fuarı'nın resmi oyun haber sitesi!