E3’ün Kralı Sony Oldu!

Dünyanın en büyük oyun temalı etkinliği E3, birbirinden gösterişli basın konferanslarına ev sahipliği yapmakta. Bu konferanslardan en büyüğü ise açık ara farkla Sony’nin basın konferansı oldu. Kısacası E3’ün kralı Sony oldu. Birbirinden güzel oyunlara ev sahipliği yapan konferans, hepimizin ağzını açık bırakmayı başardı. Bakalım bu sene yapılan E3’te Sony biz oyuncular neler sundu.

E3’ün Kralı Sony Oldu Da Bizlere Neler Sundu?

God of War

God of War değişti… ve bu sizin bildiğiniz Kratos değil.

God of War’un yepyeni hikayesini keşfederken, zorlu bir yolculuk bizleri bekliyor. Oğlunun iyiliği için daha iyi bir adam olmak isteyen Kratos’un derin ve düşündüren yolculuğuna katılın. Canavarlarla, ejderhalarla ve tanrılarla dolu bir evrende sorumluluk duygusunun ağırlığı altına girin. Hayatınız kanla ve kaosla doluyken, geleceğinizi şekillendirmek için geçmişinizde yaptığınız hataları nasıl temizleyeceksiniz?

 Uncharted: The Lost Legacy

Hindistan’ın kutsal emanetini geri almaya çalışan Chloe Frazer, en son Uncharted 4’te görünen paralı asker Nadine Ross’un yardımını almak zorunda kalır.

Birlikte Hindistan’ın dağlarının derinlerine inip, kutsal emanetin gizemini ortaya çıkarmak için katım halinde çalışmayı öğrenecek, acımasız rakiplerine karşı mücadele edecek ve bölgenin kaosa sürüklenmesine mani olacaklardır…

Detroit: Become Human

Verdiğiniz kararlarla, karakterinizin çok sayıda olası geleceğini şekillendirin ve dallanıp budaklanan bir öyküde onlara yol gösterin. Karmaşık ahlaki ikilemlerle ve yaşamın anlamını sorgulatacak büyük sorunlarla karşılaştırın.

Verdiğiniz her karar farklı sonuçlara sebep olarak hikâyeye yön verecektir. Yaşanan bir durumda alınan kötü bir karar başka birinin hayatına mâl olabilir veya hiç kimsenin ikinci bir şansı daha olmayabilir.

Spider Man

Dünyanın en ikonik süper kahramanının başrolde olduğu oyunda, baş belası duvar tırmanıcısının kendine özgü akrobatik tarzı öne çıkan özelliklerini keşfedin. Bu özelliklerin yanı sıra daha önce hiçbir Spider-Man oyununda görülmemiş unsurlarda bu oyunda yer alacak. Bu Spider-Man oyunu, parkur manevralarından çevresel mekaniklere, yeni dövüş sisteminden büyük şehirlere kadar daha önce hiç oynamadığınız türden bir oyun.

Horizon Zero Dawn: The Frozen Wilds DLC

Unutulmuş bir medeniyetin harabelerinin arasında ve yemyeşil post apokaliptik bir dünyada insanlığın hayatta kalma mücadelesi ilkel kabilelerde devam etmektedir. Yeni yabani hayatın egemenliği, bilinmeyen bir kökene sahip korkusuz mekanik canavarlar tarafından ele geçirilmiştir.

Days Gone

Eski kanun kaçağı Deacon St. John’u yönetin: Bir gezgin, bir ödül avcısı. Küresel bir salgın sonrasında mahvolmuş bir dünyada St. John, ıssızda kurulan ‘güvenli’ kamplardan çıkıp bozuk yollarda şansını  tekrar denemek ister.

GT Sport

Ödüllü yarış simülatörü serisi GT ilk kez PlayStation 4’e gelerek sizleri, nefesinizi kesecek yarışlara sokmak için yüksek oktanlı pistlere yolluyor.

FIA (Fédération Internationale de l’Automobile) ile direksiyonu paylaşan Polyphony Digital, sıradan sürücülerden otomobil tutkunlarına kadar herkesin rahatça oynayabilmesini amaçladıkları bir oyun tasarladılar.

Monster Hunter World

PlayStation için bir diğer büyük sürpriz ise PS4’e önümüzdeki sene gelecek olan Monster Hunter World’ün duyurusu oldu. E3 fragmanında yeni bir kıtadaki acımasız yaratıkları katletmek için avcıların, canavarları hem tek başına hem de eşli savaşlarda nasıl alt ettiğini görüyoruz.

Playstation VR’a Geliyor!

Sony Playstation 4 ve Playstation 4 Pro için duyurduğu oyunların yanı sıra bir de Playstation VR için oyunlar duyurdu.

Bravo Team

Supermassive Games, PS VR’a özel olarak çıkacak olan FPS oyunuyla bizlere büyük bir heyecan yaşattı. Oyun sizi ve ortağınızı hiçbir destek kuvvet olmaksızın düşman topraklarına sokuyor, DUALSHOCK 4 , PS Move veya PS VR kontrol cihazını kullanarak atışınızı gerçekleştirin. Köşelerden eğilerek bakmak ve düşman ateşine karşı siper almak için kafa hareketlerinizi kullanın.

The Inpatient

Kâbus gibi bir psikolojik korku oyunu The Inpatient sizi Blackwood Pines Senatoryumu’nun dehşet verici koridorlarına götürüyor. Oyun, PS4’ün beğenilen oyunu Until Dawn’un gerilim dolu olaylarından 60 yıl öncesini konu alıyor.

PlayLink O Ne Ola Ki?

Sony, bizlere yeni oyunların yanı sıra yeni oynanış teknikleri de sundu. PlayLink bize oyunlarımızı telefonlarımızla kontrol edebilme şansı sunuyor.

That’s You!

Komik, şok edici ve iyi zaman geçirme garantili That’s You!, arkadaşlarınızı ve ailenizi ne kadar iyi tanıdığınızı test ediyor. Selfie ve fotoğraflar çekin, soruları cevaplayın, arkadaşlarınızın resimlerini oluşturun ve telefonunuzdan TV ekranına göndererek puanları toplayın – oyunu kazanmak için yapmanız gereken tek şey tanıdığınız kişiyle ilgili bildiklerinizi söylemek.

Hidden Agenda

Supermassive games’in bir kısmı eski dedektif filmi havasında, bir kısmı etkileşimli oyun olan bu yeni yapımında bir katili bulmaya çalışacaksınız. Altı kişilik oyuncu grubuna kadar destek veren bu oyunda akıllı telefonunuzla bulmacaları çözerek, ipuçlarını bularak ve hikâyeyi şekillendirerek gerçeği ortaya çıkaracaksınız ya da ölümcül sonuçlarla yüzleşeceksiniz.

Bu yazıyı arkadaşlarınla paylaş!
Yazar

GameXNow

GameX Dijital Eğlence ve Oyun Fuarı'nın resmi oyun haber sitesi!