E-Spor Takımı Kuran İlk F1 Takımı Renault Oldu!

Renault, e-Spor takımı kuran ilk F1 takımı oldu!

Öncelikle Team Vitality kimdir ?
Team Vitality, Rainbow Six’ten Hearthstone’a ve Clash Royale’e kadar birçok oyunun e-Spor alanında başarılı olmuş önemli Fransız e-Spor organizasyonlarından biridir. Şu anda League Of Legends oyununda AB LCS’de 7-1 gibi inanılmaz bir skor ile lige adeta tepeden bakıyorlar. Ayrıca 2017 CALL OF DUTY WORLD LEAGUE CHAMPIONSHIP turnuvasında 32 takım arasından 29. olmuşlardı.

12 Şubat tarihinde Team Vitality’nin yaptığı devasa anlaşma ortaya çıktı. Kurulacak e-Spor takımı Renault Sport Team Vitality adıyla e-Spor turnuvalarında mücadele edecek. Açıklama resmi Twitter hesabı üzerinden yapıldı. Bu takım içerisinde yer alan tanınmış yıldız oyuncular Philip Paschmeyer, Victor Locquet ve Sandro Holzwarth olacaklar. Bu sene takımın önceliği Rocket League Championship Series Europe olacak.

Renault F1 Yöneticisi Cyril Abiteboul yaptığı açıklamada “Motor sporları ile oyun sektörleri arasındaki bağ açık. Geçen sene FOM ve F1 eSport Serisi’nin kurulması, iki dünya arasında heyecan verici bir birliktelik başlattı ve yeni işbirlikleri için fırsatlar doğurdu. Pilotlarımız, özellikle Renault Sport Academy programında yer alanlar ve Vitality’nin kendi şampiyonları en iyi şekilde çalışacaklar. Bu alanda, F1’de olduğu gibi, uzun vadede saygın ve rakiplerinin korktuğu bir takım oluşturmak.” dedi.

Bu yazıyı arkadaşlarınla paylaş!
Yazar

GameXNow

GameX Dijital Eğlence ve Oyun Fuarı'nın resmi oyun haber sitesi!