Dying Light: Bad Blood Yeni Battle Royale Modu

Son Güncelleme Tarihi:

Steam’in sevilen oyunlarından Dying Light’a, Dying Light:Bad Blood adında yeni bir Battle Royale modu geliyor.

Dying Light: Bad Blood, esas oyunun çekirdek oynanışını korurken, PvP (Person vs. Person) ve PvE (Person vs. Environment) savaşını yaratıcı bir şekilde harmanlayarak, oyunculara hızlı tempolu ve acımasız bir oyun sunuyor. Yeni oyunda, zombi istilası olan bir bölgede, 12 oyuncu arasından tek hayatta kalan olmak için rekabet etmelisiniz. Zombileri öldürmeli, onların kovanlarını yok etmeli ve kan örnekleri toplayarak level atlamalısınız. Ayrıca diğer oyunculara av olmamaya da dikkat etmelisiniz. Zombilerden kan örnekleri toplamanın yanı sıra rakiplerinizin topladıklarını da çalarak hayatta kalan kişi olmalısınız. Oyunda parkur yetenekleri, hayatta kalmak için önemli bir faktör oluşturuyor.

Dying Light: Bad Blood oyununun geliştiricileri, oldukça iyi çalışan bir “takım oyunu” eklemeyi düşündüklerini söylüyorlar. Buna göre bir oyuncu, gözcü olarak hareket ederken diğerinin ise kanları toplayabileceğini hesaba katmışlar. Oyunun geliştirici ve yayıncı firması Techland, Bad Blood’ın multiplayer ihtiyaçları için yakın dövüş sistemini tamamen yeniden inşa etmiş. Buna göre yeni oyunda; bıçaklar, düşmanın kan kaybetmesine neden oluyor ve eğer biri kaçıp iyileşmeyi başaramazsa, dövüşler saniyeler içerisinde sona eriyor. İki oyunda da teke tek savaşlarda hangi silahların en değerli olacağını belirlemek zor olsa da daha hızlı vurabildiğin silahın daha iyi olduğu kabul edilebilir.

Dying Light: Bad Blood gameplay

Dying Light: Bad Blood’ın 2019’un başlarında çıkış yapması planlanıyor.

Aksiyon ve RPG türünde bir online multiplayer oyun olan Dying Light: Bad Blood, şu anda Steam’de erken erişimde (Early Access). Yalnızca PC platformu için erken erişime açılan oyunun testleri tamamlandığında Free to Play (F2P) olarak hem PC’ye hem de konsollara (Xbox One ve Playstation 4) çıkış yapacak. Oyun içi dükkan ile skin, kıyafet ve donanım satın alınabilecek. Bad Blood için yapılan testlerin ilki, kapalı olarak; sadece seçilen oyuncuların oynayabileceği şekilde, 25 – 26 Ağustos tarihlerinde gerçekleştirildi. Testlerin ikinci fazı ise kayıt olan her oyuncuya açık olarak, bu haftasonu 1-2 Eylül tarihlerinde gerçekleşiyor. Türkiye saati ile Cumartesi akşam 18:00’de başlayacak test, Pazar sabah 7:00’de sona erecek. Eğer Battle Royale modundaki bu yeni Dying Light oyununu test etmek isterseniz bu adresi ziyaret ederek kayıt olabilirsiniz. Ayrıca Bad Blood’ı test edebilmek için Techland hesabınızın olması gerektiğini de belirtelim.

Dying Light: Bad Blood oynanış videosunu ise aşağıdan izleyebilirsiniz.

Battlerite’a Battle Royale Modu Geliyor!

Bu yazıyı arkadaşlarınla paylaş!
Yazar

GameXNow

GameX Dijital Eğlence ve Oyun Fuarı'nın resmi oyun haber sitesi!