Dust 514’ün çıkış tarihi belli oldu

Son Güncelleme Tarihi:

EVE Online dünyası, hiçbir online oyunda olmayan bir derinliğe sahip, bunu hepimiz biliyoruz. İlk başta karmaşık gelen yapısı, kaotik sistemleri ve sınıfların üstünlükleri bazen kafanızı karıştırabilir. Galaksiler arasında seyahat, o kadar kolay değil, bunu da kabul ediyoruz. Fakat bugüne kadar konusuyla, grafikleriyle, tarzıyla ve olaylara bakış açısıyla gerçekten bambaşka bir evren yaratan EVE Online, tarihin en iyi ve en karizmatik MMORPG oyunu olmaya aday.

Bir online oyunu, anlık player sayısı ile veya toplam kullanıcısıyla ölçmek çok yanlış olur. EVE Online, az ama öz bir popülasyona sahip. Az dediysek, o kadar da değil aslında. Zira yapımın anlık oyuncu sayısı 30 binden aşağı düşmüyor. Toplam kullanıcı sayısı ise, 3 milyonun üzerinde.

Şimdi sıkı durun, çünkü bu bomba haber EVE Online severleri çok mutlu edecek! Geçtiğimiz aylarda duyurulan Dust 514, PlayStation 3 üzerinden oynanabilen bir EVE Online entegreli MMO FPS yapımı olarak bizlere tanıtılmmıştı. Buna göre, EVE Online’ı oynayan kullanıcılar, Dust 514 ile birlikte artık gezegen ve uzay istasyonu işgal edebilecekti. Şöyle ki, sizin bir geminiz var ve paraya para demeyen, ama “erik” diyen bir uzay hükümdarısınız. Dust 514 oynayan yetenekli paralı askerleri kiralayıp, ele geçirmek istediğiniz koordinatlara geminizle çıkarma yapıyorsunuz. O saatten sonra tüm işi, PS3 başında ter döken oyuncular hallediyor. Gezegene indikleri anda savaş başlıyor ve bu sefer tüm gidişat Dust 514’ün MMO FPS dünyasında dönüyor.

Dust 514’ü, online oyun pazarında aslında bir devrim olarak gösterebiliriz. İki farklı platform, iki farklı oyun ama entegrasyon ve aynı dünya… Kulağa çok heyecanlı geliyor değil mi? Bu arada yapımcı firma Dust 514’ün satışa çıkma tarihini duyurdu. Oyun, 5 Mayıs günü raflardaki yerini alacak. Yani, 5/14 tarihinde.. Anladınız mı? 5/14 = Dust 514. Manidar bir tarih, öyle değil mi?

Bu yazıyı arkadaşlarınla paylaş!
Yazar

GameXNow

GameX Dijital Eğlence ve Oyun Fuarı'nın resmi oyun haber sitesi!