Dünyanın En Güçlü Kartı Nvidia Titan V Tanıtıldı!

Nvidia, GTX 1000 Serisi ile yakaladığı başarının üzerine bir başarı daha katmak istiyor gibi görünüyor ki dünyanın en yüksek performansını sağlayacak olan yeni Titan V ekran kartını tanıttı.

nvidia-titan-v-pc-gpu

Nvidia’ya göre “Titan V, şimdiye kadar üretilmiş en güçlü PC Ekran Kartı” olma özelliğini taşıyor. Bununla birlikte Titan V modeli, Nvidia’nın yeni Volta mimarisini kullanıldığı, ilk tüketici sınıfı ekran kartı olarak karşımıza çıkacak. Titan V, 5120 CUDA ve 640 tensor çekirdeğinin yanı sıra 21.1 milyar transistörü ile bu alanda 110 teraflop seviyesine ulaşan bir performans sergileyebiliyor.

Rakiplerine kıyasla 9 kat daha fazla derin öğrenme performansı sunan ekran kartı, 12 GB büyüklüğünde HBM2 belleklere sahip. Ekran kartının standart işlem gücü ise 13.8 TFLOPS seviyesinde olacak.

Bu ekran kartı 2999 dolar gibi oldukça yüksek bir fiyattan satışa çıkacak. Nvidia, Titan V modelini müşteri başına iki adet ile sınırlı bir şekilde satışa sundu. GTX 1070 ve GTX 1080 ve GTX 1080 Ti gibi kartlar zaten çok yüksek performansa sahip, siz olsaydınız GTX 1080 Ti kartını mı tercih ederdiniz yoksa Titan V almaya mı karar verirdiniz? Bizlerle yorumlarda paylaşmayı unutmayın!

Dumbledoge, Royal Bandits’e Transfer Oldu!

Bu yazıyı arkadaşlarınla paylaş!
Yazar

GameXNow

GameX Dijital Eğlence ve Oyun Fuarı'nın resmi oyun haber sitesi!