Dünya Kupası’nı Pekiştirecek Futbol Animeleri

Fransa ve Hırvatistan ülkelerinin milli takımlarının karşılaşacağı 2018 Dünya Kupası’nın final maçına adım adım yaklaşırken en iyi futbol animeleri adlı listemize gelin bir göz atalım. 

DAYS

Futbol ile bir yeteneği bulunmayan fakat bu oyuna delicesine aşık olan Tsukushi Tsukamoto ve istisnai bir futbol dehası olarak kabul gören Jin Kazama tanıştıktan sonra futbol dünyası bir daha eskisi gibi olamayacaktır.

Inazuma Eleven

Mamoru Endo adlı bir gencin yeni kurduğu futbol takımına yetenekli takım arkadaşları aramasıyla başlayan ve büyük turnuvalara kadar uzanan yolda başlarından geçenlerin anlatıldığı maceralar oldukça eğlenceli ve heyecan dolu.

Giant Killing

34 yaşına basmış bir futbolcu olan Takeshi Tatsumi yıllarca formasını terleterek East Tokyo United takımının bir efsanesi haline gelmiştir. İyi bir para karşılığında takımını terk eden ve yıllar sonra eski takımının başına bir antrenör olarak geri dönen Takeshi Tatsumi’yi zorlu anlar beklemektedir. Eski takımı, Takeshi Tatsumi ayrıldıktan sonra oldukça kötü bir gidişat sergileyerek küme bile düşmüştür. İşte olaylar buradan sonra gelişmeye başlar.

Keppeki Danshi! Aoyama-kun

Genel olarak çoğu futbol animesinden daha değişik bir konuyu ele alan bu animede ana karakterimiz Aoyama, temizlik takıntısı olan bir lise birinci sınıf öğrencisidir. Aoyama’nın temizlikten bile daha başarılı olduğu bir alan varsa o da futboldur.

Captain Tsubasa

1990 ve 2000 yılları arasında doğan nesli yıllar boyunca ekrana kitlemiş dünyanın en ünlü animelerinden birisi olan Captain Tsubasa, en iyi futbol animeleri listesinin tabi ki de olmazsa olmazı. Hikaye modern Japonya’da geçer. İlk bölüm Tsubasa Ozara’nın annesiyle beraber Nankatsu Şehrine taşınmasıyla başlar. Serinin ana karakteri olan Tsubasa büyük bir futbolcu olmayı hayal eden yetenekli bir çocuktur.

Türkiye’nin Espor Adresi “Espor Arena” Geliyor!

Bu yazıyı arkadaşlarınla paylaş!