Dota Underlords İle Yeni Bir Akım

Nedir Bu Dota Underlords?

Auto Chess’in yeni hali olan Dota Underlords yakın zamanda büyük bir oyuncu kitlesini bünyesine kattı. Steam üzerinden kullanıcılara sunulan bu oyun, oyunseverler tarafından herhangi bir ücret ödemek zorunda bırakmıyor. Şu anda beta sürecinde olan oyun, ilerileyen zamanlarda yapımcısı tarafından kullanıcıların geri dönüşü ile geliştirilip beta sürümü sonlandırılabilir. Dota Underlords’un erken geliştirme safhasında olduğunu vurgulayan Valve, belli başlı hataları olduğunun farkında olsa da rakip şirketlerin hamleleri, oyunun erken yayınladığını gözler önüne serdi. Eskiden Dota mı yoksa LOL mü kıyaslaması yerini yakın zaman içerisinde Underlords mu yoksa Team Fight Tactics mi kıyaslamasına bırakacağı çok aşikâr.

Dota Underlords

Dota Underlords

Bu çağ açacak oyunu nereden indirebilirim?

Öncelikle Steam hesabınız ve uygulaması bilgisayarınızda kurulu olması gerekmektedir. Hesabınıza giriş yaptıktan sonra arama kısmına ‘’Dota Underlords’’ yazarak açılan sayfada oyunu kütüphanenize ekleyebilirsiniz. Dota Underlords bilgisayar için minimum sistem gereksinimleri;

  • 64-bit işlemci ve işletim sistemi gerektirir.
  • İşletim Sistemi: 64-bit Windows 7 / 8 / 10
  • İşlemci: Intel i5, 2.4 Ghz ya da daha iyisi
  • Bellek: 4 GB RAM
  • Ekran Kartı: Integrated HD Graphics 520 w/128 MB yada üstü
  • Depolama: 7 GB kullanılabilir alan
  • Ses Kartı: DirectX Compatible Sound Card

Peki, Dota Underlords nasıl oynanır?

Öncelikle oyun Türkçe dil desteğine sahip. Çok oyunculu bir oyuna giriş yaptığınızda oyun içinde toplam 8 oyuncu bulunuyor ve her oyuncu kendisine ait bir satranç tahtasına sahip. Her oyuncu, oyuna toplam 100 can puanı ile başlamakta ve tur sonunda kaybeden oyuncular, rakibinin tahtadaki şampiyon sayısına göre hasar alıyor ve bu şekilde can puanı sıfıra inen oyuncular yenilmiş sayılıyor. Yani aldığınız hasarın ölümcül olmamasına dikkat edin. 🙂

Oyun içerisinde toplam 23 adet ittifak ve 99 adet eşya bulunuyor. Eşyaları tarafsız turlarda elde edebiliyorsunuz. Tarafsız turları kısaca yapay zekaya karşı oynadığınız turlar olarak tanımlayabiliriz. Asıl amaç ise turlar başlamadan size sunulan şampiyonlar arasından kendi kompozisyonunuza uygun olanı seçerek sona kalan oyuncu olmak.  Her kompozisyonun sağladığı belli bir bonus var. Yani hangi tarafa doğru gelişmek istediğinizi iyi belirlemelisiniz. Unutmayın ki savaş başladığında dışarıdan hiçbir müdahalede bulunamıyorsunuz ve savaş esnasında her şey otomatik olarak gerçekleşiyor. Oyun içerisinde rakiplerle yapılan savaşlarda genellikle bir tarafın kazananı olsa da bazen beraberlik oluşabiliyor. Oyundaki turlar, zafer ve yenilgi olarak oyunculara altın sağlamakta ve bu altınları oyuncular ister seviye atlamakta isterse de yeni şampiyonlar almakta kullanabiliyorlar.

Dota Underlords

Dota Underlords

Oyundaki seviye sistemi nasıl işliyor?

Beta sürecinde de olsa herkes oyun sonunda bir ödül ya da seviye ister. Dota Underlords’ta da karşımıza madalya sistemi çıkıyor. Maçlarda kazanılan turları ve sıralamaları ön plana alarak size gelen puanlar ile madalyanızı yükseltebilirsiniz. Bu sayede bir sonraki eşleşmede sizin madalyanıza yakın olan oyuncular ile karşılaşabilirsiniz. Zıpçıktı, üçkâğıtçı, haydut, fedai, kaçakçı, teğmen, patron ve büyük patron olarak toplam 8 adet madalya bulunuyor. Bir sonraki madalya seviyesine atlamak için oyunculardan 5 adet rütbe atlamaları isteniyor ve her rütbe roma rakamıyla gösteriliyor.

GTA Role-Play’i Tarihe Gömecek Oyun “RAW” Geliyor

Bu yazıyı arkadaşlarınla paylaş!
Yazar

GameXNow

GameX Dijital Eğlence ve Oyun Fuarı'nın resmi oyun haber sitesi!