Discord’dan Microsoft’a Red Geldi!

Son Güncelleme Tarihi:

Ünlü çevrimiçi sohbet uygulaması Discord’u satın almak isteyen Microsoft’un şirkete yaptığı 12 milyar dolarlık teklif kabul edilmedi.

Discord’dan Microsoft’a Red Geldi!

İş alanından oyun sektörüne kadar çoğu platformda kullanılan Discord, kullanıcılar için vazgeçilmez bir sohbet uygulaması haline gelmişti. Ekran paylaşmadan kanal kurup sosyalleşmeye ve arama yapmaya kadar pek çok opsiyona sahip olan Discord, Microsoft tarafından da bir süredir takip ediliyordu.

Microsoft cephesinin Discord’u satın alacağı yönündeki söylentiler, bir süredir sosyal medyada dolaşıyordu ve en sonunda şirkete resmi teklif yapıldı. 12 milyar dolar civarında bir teklifle Discord’un kapısını çalan Microsoft, şirketten red cevabı aldı. En çok da şirketin satılmasını istemeyen kullanıcılar, bu habere sevindi. Ancak Discord’u satın almak isteyen Amazon  ve Epic Games gibi çeşitli firmaların bulunduğunu da belirtelim.

Şirket tarafından yapılan açıklamada, satış planlarından bağımsız kalmaya ve kendi bağımsızlığını koruyarak daha da iyi olmak amacıyla teklifin reddedildiği belirtildi. Bundan dolayı şirketin, en azından şu aşamada, Amazon veya Epic Games gibi firmalara satılmasının da pek mümkün olmadığını belirtebiliriz.

Bu yazıyı arkadaşlarınla paylaş!
Yazar

Caner Özdemir

Bilgisayar mühendisi, yazar, oyuncu ve oyun geliştirici.