Discord, Steam’e Rakip Mi Oluyor?

Son Güncelleme Tarihi:

Discord, 9 Ağustos Perşembe günü yeni planlarını açıkladı. Planları arasında bir “oyun mağazası” oluşturmak da bulunuyor. Bunun için, 50.000 kullanıcı ile sadece Kanada’ya açık bir “sınırlı beta” testi yapmaya başlamış bile.

Discord’un mağazası, ekip tarafından özenle seçilmiş “yüksek kaliteli” oyunlardan oluşacak. Ayrıca, bağımsız oyunlar için de “İlk kez Discord’da” ismiyle özel bir kategori bulunacak. Bu kategorideki oyunlar, genellikle 90 gün boyunca sadece Discord’da bulunabilecek, daha sonra geliştiriciler, istedikleri platformlarda satabilecekler. Bu yeni platformu test etmekte olan ekip; Hollow Knight, Dead Cells, Frostpunk, Banner Saga 3 and Super Meat Boy gibi bazı indie oyunları şu an platform üzerinden oynayabiliyor. Bu mağazanın bir başka güzel özelliği ise bilgisayardaki herhangi bir oyunu, Steam’de barındırılmış olsa bile platform üzerinden doğrudan çalıştırabilmesi.

Geliştirilmekte olan oyun mağazası, Discord’un ücretli abonelik servisi Nitro’nun geliştirilmiş bir versiyonu olarak karşımıza çıkacak. Nitro’ya abone olanlar “hareketli avatar”, “yüksek kalitede ekran paylaşımı”, “özel emojiler”, “hareketli emoji”, “artırılmış yükleme limiti” gibi bazı ek özelliklere sahip olabiliyordu. Şimdi bir de bunlara “Oyun Mağazası” ekleniyor. Son olarak, Nitro’nun abonelik ücretinin; ayda 5$ veya yıllık 50$ (ilk 2 ay ücretsiz) olan iki seçeneği olduğunu belirtelim.

Discord’un 150 milyon gibi hiç de küçümsenmeyecek bir kullanıcı kitlesi olduğu göz önünde bulundurulursa, gerçekten Steam’e dişli bir rakip olma ihtimali var. Siz ne dersiniz?

GameX Ödülleri 2018 Oylaması Başladı!

Bu yazıyı arkadaşlarınla paylaş!
Yazar

GameXNow

GameX Dijital Eğlence ve Oyun Fuarı'nın resmi oyun haber sitesi!