Saldırılar LoL'den sonra PSN'i de vurdu!

Son Güncelleme Tarihi:

Dünya DDoS saldırılarıyla çalkalanıyor! Battle.net’ten, Sony Online Entertainment’a; PSN’den, League of Legends’a kadar geniş bir çevre DDoS saldırılarından muzdarip.

Online oyun oynayan kişiler olarak platformlarda ilk aradığımız, vazgeçilmez unsur nedir? Güvenlik! Üzülerek söylememiz gerekiyor ki, yapılan saldırılar nedeniyle hepimiz paniğe kapıldık; çünkü saldırılar geldi ve sistem çöktü. PSN tarafından yapılan açıklamaya göre açık giderildi ve hiçbir kullanıcının bilgisi tehlike altında değil. Bizce ne olur, ne olmaz bilgilerinizi güncellemeniz sizin yararınıza olacaktır.

Eskiden karşı karşıya geldiğimiz hesap hackleme, server çökertme saldırıları bir köşede dursun; bu sefer eş zamanlı olarak ve birden çok hedefe saldırı söz konusu. Kendisine “Lizard Squad” adını veren bir ekip, sistemlere sızıp; aralara da kendilerinden bir hediye bıraktı: DDoS! Bazı firmalar bu saldırıya uğradıklarını bile kabul etmiyor; ama maalesef bu aklımızda yer eden sanal ağ güvenlik sistemiyle ilgili soruları gidermiyor.

Eş zamanlı saldırılar arasında Lizard Squad, Sony Online Entertainment başkanı John Smedly’yi San Diego’ya taşıyan uçağın bomba bulundurduğu iddiasını gündeme getiren topluluk olmasıyla dikkat çekiyor. (Yalan ihbar nedeniyle bu uçak Phoneix’e inmek durumunda kalmıştı.)

İşte bu çevirmeye sebep olduğu onaylanan yazı:

 

lizard-squad

 

Çok kısa bir zamanda bu kadar farklı alanlar arasında Battle.net(WoW, Diablo, Hearthstone), League of Legends ve Path of Exile de var. Tabii ki şimdiye kadar bu hatalar ayıklandı ve sistemler normal çalışıyor; ama böyle bir gücü elinde bulunduran Lizard Squad uzun zaman akıllardan çıkmayacak gibi duruyor. “Lizard Squad” adlı ekibin yeni hedefinin Xbox Live olduğu açıklandı! Xbox Live kullanıcıları için gelişmeleri takip etmeye devam edeceğiz 🙂

Bu yazıyı arkadaşlarınla paylaş!
Yazar

GameXNow

GameX Dijital Eğlence ve Oyun Fuarı'nın resmi oyun haber sitesi!