Dark Souls 3, Son Değil Dönüm Noktasıdır!

Son zamanların en başarılı serilerinden Dark Souls’un, üçüncü oyununun son olacağı söyleniyordu. Miyazaki ise konuya açıklık getirdi. Bu son olmayacak, ama bir dönüm noktası olacak.

Uzun süredir aradığımız zor oyun kavramını dolduran Dark Souls’un üçüncü oyunun son olacağı söylentileri kafamızı çok uzun süre kurcaladı. En sonunda Miyazaki, E3’te oyunun son olmayacağını açıkladı. Miyazaki’nin söylediklerine göre Dark Souls 3 serinin son oyunu olmayacak, fakat bir dönüm noktası olacak. Söylentilere göre oyun geleceğe bile taşınabilirmiş.

Kendisinin Dark Souls 3’ün yapımında, Isamu Okana ile çalıştığı da açıklandı. Isamu Okana ise aynı zamanda Steel Battalion: Heavy Armor adlı oyunun da yönetmeniydi. From Software’in ise Dark Souls serilerinden önce yaptığı bir çok mech oyununun da olduğu biliniyor. Miyazaki’nin de belki bu türe geri dönebilir mesajı da oyuncuların beklentilerini Armored Souls adı altında birleştirdi.

Şimdilik ne olacağı belli olmasa da Dark Souls’un özgün bir oyun stili olduğu kesin. Fantastik evrende ya da başka bir evrende Dark Souls her zaman bizim için bir meydan okuma olarak devam edecek.

Bu yazıyı arkadaşlarınla paylaş!
Yazar

Baran Dişpençe

Nintendo düşkünü, lore manyağı, indie oyuncusu.