Dark Passage.Kaspersky Lab finalde!

Son Güncelleme Tarihi:

Türkiye’nin en iyi League of Legends takımı unvanını kazanıp DreamHack Summer için İsveç yolunu tutan Dark Passage takımı finale kadar geldiği organizasyonda durmak bilmiyor!

Watch live video from dreamhacklol on www.twitch.tv
Riot Games Türkiye ekibiyle birlikte yola koyulan Dark Passage takımı ilk olarak ülkenin göbeği olan Stockholm’e indi. Ardından turnuvanın yapılacağı Jönöping şehrine yola koyularak turnuva için ilk adımlar atılmaya başlandı.

dreamhack darkpassage

Dark Passage takımını ilk gün, büyük turnuvaya katılmak için 92 takımın yer aldığı ilk BYOC (Bring Your Own Computer) elemeleri bekliyordu. 92 takımdaki tüm oyuncular kendi bilgisayarlarıyla gelip katıldığı BYOC elemelerinde, ilk 4 sırayı kapan takımlar büyük final için kesin bilet kazanacaktı.

942841_10151430428967077_417622030_n

BYOC maçlarının başlamasının ardından DP.Kaspersky Lab takımı fazla zorlanmadan, rakiplerini teker teker hezimete uğratmasını bildi ve 92 takımın arasından sıyrılarak 8 takımlık DreamHack Summer 2013 League of Legends Şampiyonası’na katılımını garantilemiş oldu.

DP.LOL, DreamHack Summer BYOC turnuvasında 5 maç yaptı ve hepsini kazanmayı başardı. Pazar günü ise büyük final bizleri bekliyor!

DP.Kaspersky Lab League of Legends BYOC maçları;

DP.Kaspersky Lab – Super intense rainbow team: 34-10
DP.Kaspersky Lab – Play for Change: 29-8
DP.Kaspersky Lab – FårBaraSpelaTillTio: 22-3
DP.Kaspersky Lab – Smells Like Pancakes!: 30-11
DP.Kaspersky Lab – Anexis: 11-11

BYOC elemelerinin chartı için tıklayınız.

BYOC elemelerinin tamamlanmasının ardından DP.Kaspersky Lab takımı, büyük turnuva için grubundaki takımları beklemeye geçti. 8 takımın ikişer gruplar halinde mücadele edeceği turnuvada gruplar belli oldu. A grubunda yer alan temsilcimiz Druidz.LoL.EU, Mousesport ve Pride FC takımlarıyla gruptan çıkmak için mücadele verecekti.

Grup karşılaşmalarında BYOC elemelerine göre zorlanan temsilcimiz, 6 puan toplayarak grubu birinci tamamlamayı bildi. Böylelikle yarı finaldeki yerini alan DP.Kaspersky Lab, organizasyondaki başarılarının devamının geleceğine dair yeşil ışık yaktı.

 

Ve beklenen gerçekleşti. Dark Passage, Yarı finalde ET takımını, özellikle AD Carry oyuncusu HolyPhoenix’in mükemmel oyunuyla 2-0 mağlup etti ve adını finale yazdırdı. Finalde Colossi’yi mağlup eden Pride FC ile 17.00’da karşılaşacak olan temsilcimiz, organizasyondan şimdiye kadar elde ettiği 5.250 $ ile kasasını doldurmuş durumda.

Bu yazıyı arkadaşlarınla paylaş!
Yazar

GameXNow

GameX Dijital Eğlence ve Oyun Fuarı'nın resmi oyun haber sitesi!